Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
V skratke
05. október 2019

Biblia v školskej aktovke

Biblia v školskej aktovke

V Spojených štátoch sa tento štvrtok už šiestykrát uskutočnila každoročná akcia „Prines si svoju Bibliu do školy“ (Bring Your Bible to School Day). V rámci nej sú žiaci a študenti všetkých stupňov škôl povzbudzovaní, aby si jeden deň v roku do školy priniesli svoju Bibliu a rozprávali sa o nej so svojimi spolužiakmi.

Organizátori odhadovali, že sa do nej tento rok zapojí asi 500-tisíc študentov. Ide o iniciatívu evanjelikálnej kresťanskej organizácie Focus on the Family, ktorá ju zvoláva od roku 2014.

Heslom akcie „Prines si svoju Bibliu do školy“ bolo tento rok: „Prines si ju, podeľ sa o ňu, ži ju.“ Nadväzuje na ňu iniciatíva Live Your Faith (ži svoju vieru), v rámci ktorej dostanú prihlásení študenti každý mesiac počas nasledujúceho roku výzvu, ako sa hmatateľne zapojiť do diania vo svojej komunite.

Aj keď samotné vyučovanie vo verejných školách je v USA nábožensky neutrálne, študenti majú právo nosiť si do školy napríklad náboženskú literatúru a rozprávať sa o nej pred vyučovaním, po vyučovaní či počas prestávok. Organizátori iniciatívy „Prines si svoju Bibliu do školy“ chceli poukázať aj na túto súvislosť.

Viac o akcii na jej webovej stránke TU.

Ďakujeme, že čítate Postoj. Píšeme vďaka darom od našich čitateľov, ľudí, ako ste vy. Podporte nás, prosíme.

Ilustračné FOTO – TASR/AP

Odporúčame