Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
V skratke
16. september 2019

Matovič skúša na Hlinu pravý hák

Matovič skúša na Hlinu pravý hák

Včerajšia tlačovka Igora Matoviča mierila najmä na PS/Spolu (registrované partnerstvá, drogová politika, migrácia), ale trafila najmä KDH. Matovič využil slabé miesto, ktoré odkryl Alojz Hlina svojím paktom o neútočení s progresívcami, a povedal to, o čom malo ako prvé uistiť vlastných voličov KDH: Nechceme ísť do vládnej koalície, ktorej člen bude chcieť cez parlament presadiť registrované partnerstvá, vo všetkých citlivých hodnotových otázkach, kde nie je zhoda, musí platiť status quo. Tak to napokon fungovalo aj vo všetkých doterajších vládach Dzurindu a Radčovej, kde bolo dosiaľ KDH s SDĽ, SOP, ANO či SaS, za tým nie je žiadna politická mágia, ale elementárne pravidlá politiky.

Samozrejme, Matovič dobre vie, že praví (SaS) ani ľaví (PS) liberáli sa témy registrovaných či životných partnerstiev počas predvolebnej kampane nevzdajú len preto, že ich on k tomu vyzýva vo svojom svätom boji proti oligarchii a Smeru. Matovič vlastne od všetkých chce, aby sa vzdali svojej identity a pretvorili sa na akési odvary OĽaNO, tvári sa, že to žiada vo verejnom záujme, no v skutočnosti tým sleduje predovšetkým ten vlastný – napokon, podobne to skúšal pred eurovoľbami najskôr s protiamerickou, potom s prorómskou kartou. 

Po poklese preferencií aj odchode viacerých ľudí na čele s profilujúcou Veronikou Remišovou si zrátal, že liberálnej časti voličov OĽaNO z roku 2016 už po vzniku PS/Spolu a Kiskovej strany Za ľudí neponúka zaujímavú alternatívu, preto začal budovať kresťanskú platformu, v zákulisí rokuje s ľuďmi z Kresťanskej únie – a od včerajška podľa vlastných slov zachraňuje voličov KDH pred ich šéfom. Lenže kým liberáli nemusia byť z Matoviča až tak v strese, líder OĽaNO rovnako ako v roku 2016 testuje a využíva dlhotrvajúcu konzervatívnu biedu.

Ďakujeme, že čítate Postoj. Píšeme vďaka darom od našich čitateľov, ľudí, ako ste vy. Podporte nás, prosíme.

Foto: Včerajšia tlačovka OĽaNO, na ktorej Igor Matovič predstavil prvú časť plánu, ako by mala opozícia poraziť Smer, zdroj facebook OĽaNO.

Odporúčame