Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
V skratke
15. august 2019

Bugárova lekcia

Bugárova lekcia

Portál Aktuality.sk zverejnil prepis esemesiek medzi obvinenými Kočnerom a Zsuzsovou, Kočner v nich opisuje údajné stretnutia s Bélom Bugárom na Maldivách, ku ktorým malo prísť v čase vrcholiacej vládnej krízy po zavraždení Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Smsky sú v rozpore s tým, čo po návrate z dovolenky hovoril Béla Bugár, ktorý tvrdil, že sa pri náhodnom stretnutí iba pozdravili. Kočner v údajných smskách píše o opakovaných stretnutiach a rozhovoroch, na Bugára mal „nahučať“ a podobne. Záver komunikácie smeruje k tomu, že Bugár koalíciu podrží, aj keď je jeho strana rozdelená, čo sa napokon aj stalo.

Médiá dnes spravidla zabúdajú pripomenúť, že Bugár dokázal vtedy svojím manévrovaním a cynizmom so slávnou treťou vetou nielen podržať vládu, ale práve vďaka nemu prišiel o post premiér Fico a minister vnútra Kaliňák a došlo k rekonštrukcii vlády, čo bola de facto politická línia, ktorú sledoval aj prezident Kiska.

Napriek tomu je opäť raz na stole otázka, aké ťažké je pre menšiu stranu prežiť spoločnú vládu s Robertom Ficom. V minulosti to zažili Mečiar aj Slota, dnes na okraji politického útesu kráča Béla Bugár.

Ďakujeme, že čítate Postoj. Píšeme vďaka darom od našich čitateľov, ľudí, ako ste vy. Podporte nás, prosíme.

Foto: Jakub Kotian/TASR

Ďalšie prepisy údajnej Kočnerovej sms komunikácie so Zsuzsovou si možno prečítať tu.

 

Odporúčame