Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
V skratke
13. august 2019

Muž bez hanby

Muž bez hanby

Už je to istý čas, čo možno sledovať vystrašený výraz tváre niektorých politikov Smeru, keď sa ich novinári v zákulisí pýtajú, či je naozaj pravdou, že Robert Fico plánuje umiestniť na kandidátku Smeru bývalého policajného prezidenta Tibora Gašpara. 

Politici Smeru krčia plecami, vyjadrujú nádej, že sa tak napokon nestane, ale vedia, že Gašpar túži po miestenke, a začuli, že ju môže získať. Pragmaticky sa však desia predstavy, ako môže ublížiť strane fakt, že voľby presne pripadnú na druhé výročie Kuciakovej smrti – a z kandidátky Smeru by sa mala v tom čase škeriť tvár človeka, ktorý ako šéfpolicajt neslúžil boju so zločinom, ale nitrianskemu klanu Bödörovcov a na ktorého pokyn sa malo v policajných databázach lustrovať aj meno neskôr zavraždeného novinára. 

Ale o stave súčasného Smeru nepotrebujeme vedieť oveľa viac, už len ako nápad je Gašparovo meno urážkou rodín dvoch zavraždených ľudí, a nielen ich. 

Premiér Pellegrini sa dnes po novinárskej otázke odhodlal k vyhláseniu, že Gašpar by nemal byť na kandidátke Smeru, lebo by sa mal skôr sústrediť na to, aby „vyvrátil podozrenia a očistil svoje meno“. 

Tibor Gašpar sa nezdržal a dnes večer reagoval na Pellegriniho útokom, ktorý od úžasu zacitujeme v plnom znení: „Dnešné vyjadrenia premiéra Pellegriniho na moju adresu preto považujem len za súčasť jeho novej mediálnej stratégie a veľmi nešťastné naháňanie politických bodov. O to viac, keď komentuje záležitosti, ktoré nie sú v jeho kompetencii. Podlieha tlaku médií, aby chránil samého seba pred mediálnym lynčom, namiesto toho, aby bránil zákonnosť a princípy demokracie. Nemyslím si, že tieto jeho ,liberálne chvíľky‘ oslovujú voličov Smeru-SD, a podľa jeho posledných krokov by mal skôr uvažovať o vstupe do Progresívneho Slovenska. Určite majú veľa spoločného.“ A na začiatok svojho komentára k Pellegrinimu ešte pripojil dúhovú vlajku.

Nevieme, či policajný exprezident má aj pádne dôvody hýriť toľkým sebavedomím alebo len facebookuje v akomsi zúfalom návale. Isté je len toľko, že slovenská slovná zásoba je tu prikrátka, to už nie je drzosť ani nebotyčná drzosť, proste Tibora Gašpara nejde prekonať. 

FOTO TASR – Marko Erd

Ďakujeme, že čítate Postoj. Píšeme vďaka darom od našich čitateľov, ľudí, ako ste vy. Podporte nás, prosíme.

Odporúčame