Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
V skratke
12. august 2019

J.D. Vance sa stal katolíkom

J.D. Vance sa stal katolíkom

J. D. Vance sa stal katolíkom. Ide o autora knihy Hillbily Elegy, ktorá vyšla pod nezmeneným titulom aj v slovenskom preklade, pre čitateľov Postoja ide o známe meno. Ročník 1984, so silným príbehom, ktorý opísal v autobiografickej knihe, tá sa stala bestsellerom, ktorý Amerike pomáhal pochopiť, prečo americkí bieli voliči volili Trumpa. O knihe som písal tu.

Vance stojí za pozornosť, v poslednom roku-dvoch hovorí o zmene, ktorou by mal prejsť americký konzervativizmus, aby dokázel lepšie čeliť liberalizmu, nedávno o tejto diskusii písal Lukáš Krivošík. Vance by rád kandidoval do amerického Senátu za republikánov, z kuloárov počuť, že mu v tom ale bráni osobne Donald Trump.

Najnovšia informácia o Vanceovi je duchovná: Rod Dreher na svojom blogu opísal, ako sa cez víkend stal katolíkom. Vance si za svojho patróna zvolil sv. Augustína, pokrstený bol v kláštore v Cincinnati. Dreher s ním pohotovo urobil aj krátky rozhovor, kde hovorí o svojom chápaní viery, prečo ho neodradili sexuálne škandály a čo mu na katolicizme imponuje najviac. Krátko hovorí aj o politike a budúcnosti republikánov, o Trumpovi a evanjelikáloch, z jeho pohľadu.

Blog sa končí vtipne: americkí dominikáni Dreherovi povedali, že teraz je rad na ňom, autor náležite všetko zdokumentoval.

Foto: Rod Dreher

Odporúčame