Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
V skratke
27. júl 2019

Benedikt XVI. po štyroch rokoch opustil Vatikán

Benedikt XVI. po štyroch rokoch opustil Vatikán

Emeritný pápež Benedikt XVI. vo štvrtok večer navštívil tri mestečká neďaleko Ríma. Udalosť by nevzbudila až takú pozornosť, keby to nebolo prvýkrát po dlhom čase, čo opustil územie Vatikánu.

Čierny mercedes s 92-ročným emeritným pápežom na zadnom sedadle najprv zastavil v Castel Gandolfe, kde naposledy v júli 2015 absolvoval dvojtýždňový pobyt. Hoci jeho výjazd mal byť neverejný, a preto nebol vopred ohlásený, napokon sa okolo pápežskej kolóny zhŕklo množstvo ľudí.

Lokálny portál totiž zachytil jeho príjazd, o ktorom vzápätí informoval, to pred brány niekdajšieho letného sídla pápežov (František sa ho v roku 2016 zriekol a stalo sa verejne prístupnou súčasťou Vatikánskych múzeí) pritiahlo množstvo zvedavcov. S niektorými sa Benedikt XVI. pozdravil aj osobne.

Po prechádzke v niekdajších pápežských záhradách spojenej s modlitbou ruženca (okrem osobného sekretára Georga Gänsweina ho pre prípad potreby sprevádzal aj personál s invalidným vozíkom) sa Benedikt XVI. presunul do Rocca di Papa, kde sa pomodlil v mariánskej svätyni. Návštevu tzv. Castelli Romani ukončil vo Frascati, kde povečeral s miestnym biskupom.

Späť do kláštora Mater Ecclesiae vo Vatikánskych záhradách, kde žije v posledných rokoch, sa vrátil okolo pol jedenástej večer.

Ďakujeme, že čítate Postoj. Píšeme vďaka darom od našich čitateľov, ľudí ako ste vy. Podporte nás, prosíme.

Foto – TASR/AP

Odporúčame