Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
V skratke
18. júl 2019

Ísť na Pohodu som vnímal ako Ježišov pokyn, vraví biskup Haľko

Ísť na Pohodu som vnímal ako Ježišov pokyn, vraví biskup Haľko

Tohtoročná Pohoda, ktorá sa konala minulý týždeň, priniesla okrem iného aj novinku v rámci duchovného programu. Ak ste sa na nej zúčastnili, uprostred festivalového areálu ste mohli zaregistrovať malú drevenú chatku.

Sedel v nej bratislavský pomocný biskup Jozef Haľko, za ktorým ľudia prichádzali na spoveď alebo rozhovor. A podľa vlastných slov sa vôbec nenudil. „Celý čas ľudia využili, stále som mal s kým komunikovať,“ vraví biskup Haľko pre Postoj. „Niektorí ma navštívili cielene, iní sa na rozhovor pristavili, keď prechádzali okolo. Boli medzi nimi viacerí, ktorí prišli z túžby po Božom odpustení.“

Tvrdí tiež, že za ním počas dvoch dní, ktoré na Pohode strávil, prišli aj neveriaci.

Nápad duchovnej služby na najväčšom slovenskom festivale navrhol organizátorom samotný biskup. „Oni to akceptovali a pripravili pekný drevený domček na stretnutia.“

Ísť na Pohodu ponúknuť možnosť spovede alebo rozhovoru vnímal ako Ježišov evanjeliový pokyn. „Mojou úlohou ako katolíckeho kňaza, biskupa je ohlasovať všade Ježiša, jeho prítomnosť, jeho náročnosť, jeho milosrdenstvo. Je to zásadný duchovný reštart, keď po uznaní vlastných vín s ochotou zmeniť sa nasleduje rozhrešenie. Vtedy sa niečo končí a niečo nové sa začína. Ježišov pokyn je ísť všade a „sharovať“, že najlepšia sloboda je v Bohu a z Boha. Slobody postavené len na ľudskom piesku končia otroctvom,“ dodáva biskup s tým, že ak bude príležitosť, rád pôjde na Pohodu aj budúci rok. 

Ďakujeme, že čítate Postoj. Píšeme vďaka darom od našich čitateľov, ľudí, ako ste vy. Podporte nás, prosíme.

Foto: Drevená chatka, v ktorej na Pohode spovedal biskup Jozef Haľko.

Odporúčame

Prečo sa Česi boja eura?

Prečo sa Česi boja eura?

Debata okolo prijatia či neprijatia eura sa v susednej Českej republike stala politickým folklórom. Na konci uplynulého roku do debaty prispela svojou trochou aj Česká národná banka.