Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
V skratke
15. jún 2019

Náboženskí predstavitelia sa budú modliť za novú prezidentku

Náboženskí predstavitelia sa budú modliť za novú prezidentku

Súčasťou inaugurácie prezidentky Zuzany Čaputovej je aj ekumenická pobožnosť v Katedrále sv. Martina v Bratislave, na ktorú sú pozvaní predstavitelia všetkých 18 cirkví a náboženských spoločností registrovaných na Slovensku.

Pobožnosť povedie bratislavský arcibiskup metropolita Stanislav Zvolenský, prihovorí sa aj generálny biskup Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania a predseda Ekumenickej rady cirkví Ivan Eľko či predseda Ústredného zväzu židovských náboženských obcí Igor Rintel.

„Ekumenická pobožnosť, počas ktorej sa náboženskí predstavitelia modlia za nového prezidenta, bude mať podobný charakter ako pred piatimi rokmi či v dávnejšej minulosti,“ povedal pre Postoj kancelár Arcibiskupského úradu v Bratislave Tibor Hajdu.

Ako sme informovali už včera, prezidentskej inaugurácii museli ustúpiť aj kňazské vysviacky, ktoré sa zvyčajne konajú v sobotu. Kvôli dnešnej slávnosti budú novokňazi Bratislavskej arcidiecézy vysvätení až zajtra popoludní.

Ďakujeme, že čítate Postoj. Píšeme vďaka darom od našich čitateľov, ľudí, ako ste vy. Podporte nás, prosíme.

Na snímke ekumenická pobožnosť v Katedrále sv. Martina v Bratislave počas inaugurácie prezidenta Andreja Kisku 15. júna 2014. Foto – TASR/Štefan Puškáš

Odporúčame

Masaker ministrov

Masaker ministrov

Boris sa vo vláde obkolesil brexitermi a lojalistami a tí mu budú tlieskať. Bez hlasov umiernených konzervatívcov však nepresadí jeho vláda nič.