Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
V skratke
06. jún 2019

Trumpova vláda ukončila financovanie výskumu na ľudských embryách

Trumpova vláda ukončila financovanie výskumu na ľudských embryách

Vláda Donalda Trumpa oznámila, že ukončí štátne financovanie výskumu na potratených telách nenarodených detí a v stredu nepredĺžila kontrakt s University of California v San Franciscu týkajúci sa projektu z takejto oblasti. 

Spor vypukol vlani v auguste, keď sa zistilo, že štátna organizácia financovala projekt firmy Advanced Bioscience Resources, Inc., ktorý sa zameriaval na získavanie ľudského tkaniva z potratených plodov pre výskum tzv. „humanizovaných myší“. Voči takto získanému ľudskému tkanivu a jeho použitiu sa ozvali viaceré pro-life organizácie, čo viedlo k čiastočnému zastaveniu takéhoto financovania. 

V decembri pred Kongresom svedčila biologička Dr. Tara Sander Leeová, ktorá uviedla, že výskum vedený takýmto spôsobom nie je z medicínskeho hľadiska nevyhnutný. V tom istom mesiaci americký Národný inštitút zdravia vyčlenil 20 miliónov dolárov na výskum experimentálnych modelov, ktoré nevyžadujú použitie tkaniva potratených ľudských plodov, podobne urobilo aj ministerstvo zdravotníctva.

Ďakujeme, že čítate Postoj. Píšeme vďaka darom od našich čitateľov, ľudí, ako ste vy. Podporte nás, prosíme.

Ilustračné foto: wikimedia.org

Odporúčame