Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
V skratke
04. jún 2019

Konzervatívny inštitút oslávil dvadsiatku

Konzervatívny inštitút oslávil dvadsiatku

Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika (KI) si včera pripomenul 20. výročie svojho vzniku. Pri tejto príležitosti sa v Pálffyho paláci v Bratislave konalo slávnostné podujatie.

Konzervatívny inštitút, to sú predovšetkým mená jeho spolupracovníkov, ktorí prehovárajú k verejným témam: Riaditeľ KI a ekonóm Peter Gonda, ale tiež Dušan Sloboda, Radovan Kazda či Ivan Kuhn. Spomenúť tiež treba bývalého riaditeľa a v súčasnosti poslanca parlamentu Ondreja Dostála. 

S týmto think-tankom je taktiež neodmysliteľne spojená Cena Dominika Tatarku či každoročný cyklus seminárov Akadémia klasickej ekonómie. A mnohé iné podujatia.

Napríklad na dnes večer KI organizuje diskusný klub s názvom Obloha je naše more o československých letcoch, ktorí počas druhej svetovej vojny bojovali v britskom kráľovskom letectve.      

Pre mňa je jednou z najlepších akcií KI prednáškový cyklus CEQLS (Conservative Economic Quarterly Lecture Series), v rámci ktorého každý štvrťrok na Slovensko zavíta zaujímavý renomovaný ekonóm zo zahraničia. S viacerými ste sa stretli aj na stránkach Postoja.

Naše rozhovory s Davidom Anderssonom, Leszekom Balcerowiczom, či Robertom Nefom boli možné práve vďaka tomu, že prišli na Slovensko v rámci prednáškového cyklu CEQLS na pozvanie KI...

K narodeninám Konzervatívnemu inštitútu želáme všetko najlepšie a ešte veľa úspešných rokov.

Účastníkom podujatia k 20. narodeninám Konzervatívneho inštitútu sa prihovoril aj František Mikloško (vľavo). Vpravo: súčasný riaditeľ KI Peter Gonda a bývalý riaditeľ Ondrej Dostál. FOTO – Facebook/Ondrej Dostál

Ďakujeme, že čítate Postoj. Píšeme vďaka darom od našich čitateľov, ľudí, ako ste vy. Podporte nás, prosíme.

Odporúčame