Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
V skratke
16. máj 2019

Pellegrini verzus Blaha

Pellegrini verzus Blaha

Premiér Peter Pellegrini využil dnešné zasadnutie parlamentného výboru pre európske záležitosti na kritiku svojho straníckeho kolegu Ľuboša Blahu.

Vyčítal mu jeho statusy na sociálnej sieti, v ktorých agresívnym spôsobom útočil na EÚ. Blaha je predsedom výboru pre európske záležitosti. 

„Prepáč, pán predseda, ale ako predseda vlády, ktorý je zodpovedný za zahraničnú politiku tejto krajiny a za to, že sme členmi EÚ, čítať z úst predsedu výboru pre európske záležitosti, je jedno v akom kontexte, že (EÚ) je nenávistná voči našej kultúre a že odpudzuje ľudí a slintá už z nej len kaviareň (…), tak mi prepáčte, ale ak takýmto štýlom chceme podporiť občanov, aby dôverovali projektu Európskej únie, tak si ako predseda vlády nemyslím, že by sa to takto malo robiť,“ povedal Pellegrini.

Útok na Blahu mal premiér zjavne nachystaný a po kritike hneď z výboru odišiel. Tento jeho ťah treba čitať zrejme tak, že ide o súčasť snahy prezentovať sa ako umiernenejšia a prijateľnejšia tvár Smeru. Pričom útokom na Blahu, ktorý dnes stelesňuje smerácky radikalizmus, vo vnútri strany nič zásadné neriskuje. 

Ďakujeme, že čítate Postoj. Píšeme vďaka darom od našich čitateľov, ľudí, ako ste vy. Podporte nás, prosíme.

Foto: TASR/Martin Baumann

 

 

Odporúčame