Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
V skratke
16. máj 2019

J. D. Vance: Kedy vstúpi do politiky?

J. D. Vance: Kedy vstúpi do politiky?

J. D. Vance (1984) je americký autor, ktorý by rád vstúpil do politiky. Napísal slávnu knihu, ktorá vyšla aj v slovenskom preklade – s pôvodným anglickým názvom Hillbilly Elegy (Slovart, 2017), je to jeho príbeh a príbeh jeho rodiny, ktorá upadala spolu s úpadkom americkej bielej pracujúcej triedy, vieru a disciplínu nahradili drogy, násilie, sociálne dávky. Vance sa vďaka zvyškom disciplíny a výchovy starej mamy a vďaka armáde vyslobodil z tohto úpadku a vyštudoval Yale, o knihe som písal tu.

Pred pár dňami bol J. D. Vance hlavným rečníkom na galavečierku amerického časopisu American Conservative, kam píše Rod Dreher či Patrick Buchanan. A súdiac podľa Dreherovho postu mal Vance zaujímavý prejav. Vance tematizuje americkú chudobu a snaží sa viesť verejnú kampaň, ktorá by zmenila prístup republikánov k tejto téme, stačí, ak si dáte jeho meno do vyhľadávača YouTube, môžete si vypočuť viacero jeho prejavov a príspevkov.

Vance už chcel kandidovať do Kongresu, podľa klebiet mu v tom zabránil Donald Trump, ktorý ovpylvnil donorov a Vancea (načas) odstavil. Ten sa zjavne nevzdáva a spolu s moderátorom Fox News Tuckerom Carlsonom (ostatný príklad tu) pokračuje v istom type kampane, ktorá by mala zmeniť amerických republikánov, aj o Carlsonovi sa hovorí, že má politické ambície. Tak uvidíme.

Ďakujeme, že čítate Postoj. Píšeme vďaka darom od našich čitateľov, ľudí, ako ste vy. Podporte nás, prosíme.

Foto: wikimedia

Odporúčame