Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
V skratke
16. máj 2019

Grendel s Kiskom nepôjde

Grendel s Kiskom nepôjde

Včera pred hokejom zverejnil poslanec Gábor Grendel krátke vyhlásenie, ktoré by nemalo ostať nepovšimnuté. Grendel je členom poslaneckého klubu OĽaNO a dnes vedúcou postavou strany Nova, ktorú kedysi založili Daniel Lipšic s Milanom Krajniakom, veľa sa odvtedy zmenilo, personálne aj politicky, Nova už funguje modelom OKS – sama nekandiduje, ale jej tváre sú vítanou posilou na kandidátkach silnejších strán. O Grendelovi a ďalších tvárach Novy (Jana Žitňanská, Marcel Klimek) sa v poslednom čase veľa špekulovalo, že by mali tvoriť základ pripravovanej Kiskovej strany.

Gábor Grendel sa však rozhodol inak, jeho včerajší status:

„Za jednu z kľúčových hodnôt v politike považujem lojalitu. Pri mnohých ťažkých témach, ktoré verejne otvárame, je dôležité mať istotu, že sa na blízkych spolupracovníkov môžete spoľahnúť. Vážim si ochotu Igora Matoviča otvárať témy, na ktoré iní politici odvahu nemajú. Pripomína mi to bojovnosť Daniela Lipšica, ktorý ma vytiahol do politiky.

Vážim si aj šancu, ktorú mi hnutie OĽANO dalo v roku 2016. Nebyť tejto šance by sme sa s Danielom Lipšicom neboli dostali do parlamentu a dnes by som sa venoval niečomu úplne inému ako poslaneckej práci. Preto som sa rozhodol vrátiť prejavenú dôveru tým, že aj v roku 2020 budem kandidovať za OĽANO.“

Čas ukáže, či tento krok vypovedá niečo len o Grendelovi alebo aj o Kiskovi a jeho strane.

Ďakujeme, že čítate Postoj. Píšeme vďaka darom od našich čitateľov, ľudí ako ste vy. Podporte nás, prosíme.

Foto: M. Baumann/TASR

Odporúčame