Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
V skratke
24. marec 2019

Pokušenia Andreja Danka

Pokušenia Andreja Danka

SNS ešte nikdy tak ako v tieto dni nerozvirovala dohady o predčasných voľbách, poslúžila jej na to aj úplne umelá zámienka týkajúca sa modernizácie vojenských letísk na Sliači a pri Malackách. Faktom je, že Andrej Danko hovorí o predčasných voľbách v zákulisí už od jesene minulého roka, s touto témou sa zveruje v Moste, Smere aj v Prezidentskom paláci. Nikto síce presne nevie, do akej miery to myslí vážne (keďže nemenej vážne hovoril aj o svojej prezidentskej kandidatúre, ktorú si vo finiši rozmyslel) a či to všetko nerobí len preto, aby zvyšoval v koalícii svoj vydieračský potenciál.

V každom prípade však Danko istý čas naznačoval svojim partnerom, že predčasné voľby by bolo najlepšie spojiť s eurovoľbami koncom mája, len treba nájsť vhodnú tému, ako to pred verejnosťou zdôvodniť. Májový termín medzitým padol, najnovšie lákajú Danka predčasné voľby niekedy koncom leta či začiatkom jesene. No ani teraz nie je celkom jasné, čo tým vlastne sleduje. Sám Danko vie, že Robert Fico je príliš skúseným politikom na to, aby SNS nechal z koalície odísť s imidžom, že národniari boli tí, ktorí do posledného dychu hájili suverenitu a zabránili prítomnosti amerických vojsk. 

Ono je to celé taká politika po dankovsky - líder SNS vníma, ako Smer padá, má depresie, že on z toho nijako neprofituje, a tak sa chytá každej témy, z ktorej sa dá emocionálne niečo vydolovať. 

Len to akosi nefunguje. Dankovi sa najmä v internetovom svete stalo to najhoršie, čo sa môže stať politickému lídrovi (je už len na posmech), navyše prezidentské voľby ukázali, že Marian Kotleba dobýja aj esenesácke bašty. A ak do straníckej politiky navzdory doterajším rečiam vstúpi aj Štefan Harabin, Danko si nebude napokon želať nič viac než to, aby budúce voľby boli čo najneskôr, ako sa len dá.  

 

 

Predseda NR SR Andrej Danko počas 42. schôdze Národnej rady SR 18. februára 2019 v Bratislave. FOTO TASR – Jakub Kotian

Odporúčame

Povstalecká armáda

Povstalecká armáda

Nemalá časť našej spoločnosti si SNP stále predstavuje ako nejakú partizánsku vzburu a takto ho často prezentujú aj tí, ktorí túto našu dejinnú udalosť práve neobľubujú.