Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
V skratke
15. marec 2019

Saleziáni v pôste vyzývajú na pomoc obetiam povodní v Indii

Saleziáni v pôste vyzývajú na pomoc obetiam povodní v Indii

Súčasťou duchovnej podstaty pôstu je okem samotnej askézy aj modlitba a almužna. Možností, ako sa podujať k väčšej štedrosti, je mnoho. Niekto prispeje obľúbenému predajcovi Nota Bene o pár eur navyše, iný sa rozhodne venovať miesto peňazí pozornosť a čas ľuďom na okraji spoločnosti. 

V súvislosti s almužou sú tu aj rozličné možnosti, ktoré ponúkajú (nielen) kresťanské charitné združenia. Jednou z nich je aj známy pôstny projekt Tehlička. Tento rok prišiel jeho organizáor, združenie SAVIO, s témou pomoci ľuďom v indickom štáte Kérala, ktorý postihli v auguste 2018 ničivé povodne.  

Organizátori zbierky informujú, že najväčšie ničivé povodne v oblasti za posledných sto rokov pripravili tisíce ľudí o strechu nad hlavou. Záplavy si vyžiadali takmer 500 obetí na životoch a mnohých nezvestných. V humanitárnych táboroch je stále 24-tisíc ľudí, voda zničila 20-tisíc domov, došlo aj k zosuvom pôdy a mnohé polia a veľké poľnohospodárske plochy zostali úplne zdevastované. Zahynulo tiež osemtisíc kusov dobytka.

Cieľom zbierky je opraviť povodňou zasiahnuté domy či nanovo postaviť tie úplne zničené a zároveň zabezpečiť spôsob živobytia pre najviac zasiahnuté chudobné rodiny. 

Občianske združenie SAVIO spolupracuje s miestnymi saleziánmi, ktorí v Kérale pôsobia od začiatku 20. storočia. Viac informácií o zbierke nájdete na stránke združenia SAVIO. 

Foto: Záchrana ľudí zo zaplavených dedín, zdroj: SAVIO – Breads Bangalore, India

 

Odporúčame