Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
V skratke
13. marec 2019

Pán Lunter, odstúpte!

Pán Lunter, odstúpte!

Asi najabsurdnejším vyvrcholením prezidentskej kampane bola bratislavská debata, čo o sebe František Mikloško vyjadril tým, že pred dvomi-tromi rokmi počas omše v rámci liturgie podal ruku Marianovi Kotlebovi.

Špeciálnym príspevkom bol text Rada Ondřejíčka (v sekcii platených komentárov Denníka N), ktorý napísal, že Mikloško sa týmto definitívne diskvalifikoval v boji o prezidentský či iný štátny úrad, lebo „kresťanské a ešte k tomu čisto formálne pravidlo (…) nadraďuje nad občianske pravidlo slušného človeka nebratať sa s fašistami“. Navyše, Mikloško dal týmto vraj najavo, že „viera je preňho viac ako odmietnutie fašizmu v občianskej spoločnosti“. 

Autor uvedených slov to myslel nielen vážne, ale bol na ten text aj patrične hrdý, keďže sa pred svojimi fanúšikmi na facebooku po jeho zverejnení vyznal: „Predýchal som včera prvotné emócie a napísal som to až dnes ráno, takže je to ten najkorektnejší a najchápajúcejší text, aký som kedy zo seba dostal.“

Nedalo mi, napísal som túto reakciu a k nej zverejnil fotku banskobystrického župana Jána Luntera, ktorý pri preberaní úradu od Mariana Kotlebu v decembri 2017 prijíma od svojho predchodcu županskú reťaz. Vyslovil som „dôvodné podozrenie“, že Lunter si okrem preberania reťaze s Kotlebom potriasol rukou a popritom sa azda aj usmieval, len to agentúrny fotograf nezachytil. 

Lenže vinou vlastnej nepozornosti som pri kutraní v archíve TASR prehliadol fotografiu (pozri nižšie), ktorá zachycuje aj onen škandalózny akt – Lunter si podáva ruku s Kotlebom a zároveň sa usmieva. A nerobí tak len pri náhodnej príležitosti ako Mikloško počas omše, keď zrazu zistí, že za ním sedí Kotleba, ale robí to celkom plánovane a zorganizovane!

Keď sa to teraz takto prevalilo, ideologická polícia na čele s Ondřejíčkom by mala okamžite požadovať odstúpenie Jána Luntera, ktorý sa diskvalifikoval na zastávanie akéhokoľvek úradu, pretože nadradil županské formality nad občianske pravidlo nebratať sa s fašistami.

Ale asi správne tipujeme, že nič také sa nestane, lebo v týchto debatách nejde o vyššie princípy. To len prvosignálna sústava radila využiť kauzu omša-podanie rúk-Kotleba-Mikloško a na hysterickej vlne zozbierať kliky a lajky. 

Základné potreby facebookového človeka boli naplnené, čaká sa na novú vlnu (predstieraného) hnevu.

Na snímke zľava nový predseda BBSK Ján Lunter a bývalý predseda BBSK Marian Kotleba počas ustanovujúceho zasadnutia Zastupiteľstva Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) v Rimavskej Sobote 4. decembra 2017. FOTO TASR – Branislav Račko

Odporúčame