Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
V skratke
12. marec 2019

Bratia Kuffovci si vybrali

Bratia Kuffovci si vybrali

Kto by to bol pred polrokom povedal, čo všetko sa dozvieme o stave kresťanskej mysle v tejto prezidentskej kampani. Jasnou rečou už prehovorili aj bratia Kuffovci.

Mladší Štefan, predseda novej strany KDŽP, vyzval na voľbu Harabina, ten sa totiž „dokázal postaviť za môjho brata, kňaza zo Žakoviec, v čase, keď bol terčom útokov. Kuffovci nebudú neutrálni, keď vzniká ultraliberálna koalícia pretláčajúca kandidátku, ktorá útočí na kresťanskú dušu slovenského národa. Štefan Harabin je kandidát, ktorý dokázal, že má odvahu ísť do zápasov za tieto témy, vie sa k nim jednoznačne vyjadriť , a preto si zaslúži našu podporu,“ vyhlásil. Kedy presne za uplynulých 35 rokov túto odvahu preukázal, už nevieme.

Pred ním povedal svoje na kázni aj starší brat kňaz Marián, budúci prezident podľa neho „nesmie byť len diplomat, ale buldozér, čo sa otočí a radlicou vytlačí ten hnoj liberálny“. Bratia, ako napovedá ten mladší, sa zhodli.

Je dobre, keď je jasno. So Štefanom Harabinom sa rozhodli pre príbeh, ako má pripomenúť aj ilustračná fotka, ktorý má svoju dlhodobú integritu, od členstva v komunistickej strane po spojenie s Mečiarom, prznenie spravodlivosti, osobnostnú hrubosť, vulgárosť... veď to poznáte, buldozér.

Prezidentská kampaň bude mať viacero dôsledkov, o. i. ukáže aj na hlboký rozvrat v slovenskom kresťanskom prostredí. Viacero ľudí urobilo všetko preto, aby ukázali, že toto prostredie je nielen rozhádané a vnútorne rozdelené, ale aj pokrytecké a bez pamäti.

Dlho sme tu nemali otvorene a bojovne proti-cirkevnú stranu (podľa vzoru KSS), práve vznikli všetky predpoklady, aby sa objavila.

Foto: Jakub Kotian/TASR

Inzercia

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva