Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
V skratke
12. marec 2019

Kiska volí Čaputovú, Čaputová radí Kiskovi, nech odíde

Kiska volí Čaputovú, Čaputová radí Kiskovi, nech odíde

Andrej Kiska pred pár hodinami zverejnil na svojom facebooku profilovku s logom prezidentskej kandidátky Zuzany Čaputovej. Kiska tak išiel nad rámec doterajšej podpory, dať si takúto profilovku na facebook, kde bude stále na očiach pre desaťtisíce až státisíce ľudí, je niečo podobné, ako keby po krajine rozvešal niekoľko takýchto bilbordov. Kiska sa už definitívne vyzlieka z funkcie prezidenta a nemôže sa sťažovať, ak budú teraz Maroš Šefčovič či Štefan Harabin v posledných diskusiách útočiť, že mu ide len o milosť od Čaputovej.

O takúto profilovku určite príliš nestála Zuzana Čaputová ani jej Progresívne Slovensko. Fakt, že včera z úst Čaputovej na diskusii Denníka N akoby mimovoľne vypadla veta, že na Kiskovom mieste by už pre daňové problémy nešla do politiky, vyjadruje súčasnú atmosféru medzi progresívcami a prezidentským palácom.

Za posledné mesiace sa toho totiž v slovenskej politike zmenilo veľmi veľa – kým pred rokom bol Kiska nádejou a emblémom progresívno-liberálneho tábora, dnes ho v koalícii PS-Spolu vnímajú ako nerozhodného človeka, ktorý nevie, čo vlastne chce, a keď niečo chce, tak žiada príliš veľa, a preto sa sám vyšachoval zo spolupráce s PS-Spolu.

Kto by bol ešte pred pár mesiacmi povedal, že kým Kiska sa bude sám vnucovať ako podporovateľ Čaputovej, tá sa bude odťahovať s tým, že si ho síce veľmi váži, ale už by mohol v politike skončiť.      

Zdroj: Facebook Andreja Kisku

Odporúčame