Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
V skratke
25. február 2019

Oskarová noc

Oskarová noc

Z nedele na pondelok bola oskarová noc, najzaujímavejšia cena večera je už niekoľko rokov Oskar za najlepší cudzojazyčný film, tento rok ho získal film Roma režiséra Alfonsa Cuaróna, on sám dostal Oskara za najlepšiu réžiu, film získal aj cenu za najlepšiu kameru. Film je autobiografickým pohľadom na začiatok 70. rokov v štvrti Colonia Roma, blízko hlavného mesta Mexiko City.

Najlepší film roku má byť Zelená kniha s motívom prekonávania rasizmu, kde sa beloch učí spôsobom od čierneho hudobníka, toho hrá Mahershala Ali, ocenený Oskarom za vedľajšiu rolu, ktorého výkon o. i. patrí k skvostom tretej série True Detective (dnes nás na HBO čaká posledná časť).

Tretím dôležitým filmom bola Favoritka, príbeh o Anne Stuartovej, dráma s komediálnymi prvkami o kráľovnej, ktorá nevedela vládnuť, získala Oskara za hlavnú ženslú  rolu (Olivia Colmanová), Rami Malek získal za Mercuryho a Bohemian Rhapsody rovnakú cenu v mužskej kategórii.

Oskarový večer nemal moderátora, nebol tak bojovne ideologický ako minulé dva roky, ale – zdá sa – chýbali mu najmä veľké filmy, ktoré by sa pamätali dlhšie ako rok-dva.

Foto: Prayitno/flickr.com

Odporúčame