Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
V skratke
23. január 2019

„Rozlietaný“ František

„Rozlietaný“ František

Pápež František sa rozcestoval alebo, ak chcete, rozlietal. Na palube lietadla smerujúceho do Panamy na Svetové dni mládeže novinárom potvrdil, že tento rok plánuje navštíviť Japonsko.

Išlo by tak o celkovo siedmu krajinu (a šiestu apoštolskú cestu), do ktorej chce hlava Katolíckej cirkvi v roku 2019 zavítať. Prekonal by tak svoj „cestovateľský rekord“ spred troch rokov, keď prišiel na návštevu do šiestich krajín. Celkovo počas svojho doterajšieho pontifikátu absolvoval 25 apoštolských ciest mimo Talianska.

Cesta do Panamy je pre Františka tohtoročnou premiérou. Okrem nej má v pláne začiatkom februára ísť ako prvý pápež do Spojených arabských emirátov, koncom marca do Maroka, v máji ho čakajú veriaci v Bulharsku a Macedónsku (navštívi ich v rámci jednej apoštolskej cesty). Nedávno mu do kalendára pribudol výjazd do Rumunska na prelome mája a júna. No a v novembri pôjde do spomínaného Japonska.

Špekuluje sa takisto, že ešte tento rok by mohol pridať aj ostrov Madagaskar. 

Dá sa povedať, že pri takomto tempe sa aj pápežovi Františkovi môže čoskoro ujsť prívlastok cestovateľ, podobne ako v prípade Jána Pavla II. Ten stihol za 26 rokov pontifikátu absolvovať viac ako stovku ciest mimo Talianska.

Foto: TASR/AP

Odporúčame