Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
V skratke
17. január 2019

Remišová nebude kandidovať

Remišová nebude kandidovať

Veronika Remišová nebude definitívne kandidovať za prezidentku, oznámila to dnes na tlačovom brífingu. Malé očakávanie vyvolal facebookový status Igora Matoviča z včerajšieho večera, kde napísal, že by ju „s radosťou volil za prezidentku“, prekvapenie sa napokon nekonalo.

Remišová sa vyjadrila aj na adresu kandidatúry Františka Mikloška, najprv ocenila jeho príbeh a potom povedala, že to, či to bude rozumné, že Mikloško kandiduje, sa ukáže po prvom kole. V ostatných odpovediach na prezidentské voľby sa nijako neodlíšila od Igora Matoviča.

Remišová tým premeškala príležitosť aktívnejšie vstúpiť do ovplyvňovania politiky aj prihlásenia sa ku konzervatívnejšiemu táboru. Keďže vie, že minimálne Mikloško, Mistrík a Krajniak z kampane neodstúpia a keďže sa voči Šefčovičovi vymedzila ostrejšie ako Matovič, ktorý ho považuje za dobrého kandidáta zo zlej strany, je to premeškaná príležitosť. Stačilo, aby si položila jednoduchú otázku: Kto je prirodzenejší a politicky nepríjemnejší oponent voči Šefčovičovi v druhom kole.

Je smutné vidieť, ako ľudia, ktorí veria v spájanie opozičných síl, nevedia prispieť k spájaniu konzervatívnych prúdov. Mikloško, ako ukázal prieskum Focusu, má v podstate rovnaký voličský potenciál ako Harabin, pozerať sa na jedného ako na silného a na druhého ako slabého nedáva logiku. Za Harabinom sa celkom prirodzene post-mečiarovské prúdy spájajú, k Mikloškovi sa kresťania v politike správajú macočsky. Nerozumné to je už teraz, nie až po výsledkoch prvého kola.

Foto: Marko Erd/TASR

Odporúčame