Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
V skratke
29. novembec 2018

Cirkevný právnik Duda: Diabolská ,kultúra‘ zraňuje lásku k našej vlasti

Cirkevný právnik Duda: Diabolská ,kultúra‘ zraňuje lásku k našej vlasti

Na správy o blížiacich sa pochodoch v maskách diablov reagoval aj cirkevný právnik Ján Duda. „Úprimne spolucítim s veriacimi Piešťan, Bratislavy i Košíc za pochody Diablov,“ napísal na svojom facebooku. 

Podľa Dudu plánované udalosti pripomínajú kresťanom, že žijeme v krajine, kde sa vzmáha „diabolská kultúra“.

„Táto nešťastná ,kultúra‘ nás vyrušuje, uráža naše svedomie, našu kresťanskú kultúrnosť. A považujeme to aj za veľmi nespravodlivé, ak nás urážajú len preto, že sme kresťania. A vidíme, že nikto sa nás kresťanov nezastane. Áno, nikto sa nás nehodlá zastať. Ostali sme sami ako Kristus pred Pilátom alebo na kríži,“ uviedol. 

Kňaz a právnik Duda ďalej pokračuje v teologickom zamyslení, keď píše, že pre kresťanov je to tiež triedenie duchov: čo je slabé a plytké, odpadne. „Ostane to zdravé, Kristovo. Ale je to pre nás aj škandálom, prečo Pán nezasiahne a nezastane sa svojich už tu na zemi? Prečo nechá takto sa rozpínať diabolskú ,kultúru‘, ktorá zvedie aj množstvo dobromyseľných ľudí?“  

Na záver si Duda želá, nech sa náš výkrik proti stane výkrikom modlitby k Najvyššiemu. „Napriek tomu všetkému milujeme aj našu pozemskú vlasť, naše Slovensko. Diabolská ,kultúra‘ hlboko zraňuje aj lásku k našej vlasti, ktorej prajeme len to dobré a šťastné. Nie je nám ľahostajné, čo sa na Slovensku deje,“ dodal. 

Odporúčame

Volko vyhral 200 m vo Viedni v európskom výkone roka 21,23

Volko vyhral 200 m vo Viedni v európskom výkone roka 21,23

Najrýchlejší Slovák Ján Volko z klubu Naša atletika Bratislava premenil aj svoj tretí tohtoročný halový štart vo víťazstvo. Na sobotnom halovom mítingu vo viedenskej hale Ferryho Dusiku triumfoval v behu na 200 m časom 21,23 sekundy, keď len o 12 stotín zaostal za svojím vlastným slovenským rekordom z roku 2017 takisto z Viedne. Utvoril však európsky výkon roka, čas Francúza Brunela zlepšil o 5 stotín.