Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
V skratke
23. október 2018

Habity medzi foťákmi a kamerami

Habity medzi foťákmi a kamerami

Po dvoch rokoch som mal opäť možnosť prísť pomôcť na mediálne školenie rehoľníkov. 

Uplynulý víkend sa u saleziánov v Žiline stretli takmer tri desiatky rehoľníkov a rehoľníčok zo 16 ženských a troch mužských reholí. (Niektorí pricestovali až z Vatikánu či Ukrajiny.) Zasvätení sa učili, ako pracovať s kamerou, vytvoriť či vylepšiť webovú stránku, urobiť dobrú fotografiu a tiež písať spravodajské texty. 

Tak ako minule, aj tento rok som mal z tejto akcie veľký zážitok. 

Hoci som do Žiliny pricestoval unavený z pracovného týždňa a v hlave stále nosil úlohu zverejniť v nedeľu rozsiahly rozhovor so sestrou Stellou z Nitry, medzi rehoľníkmi som akosi pookrial. (Viedol som skupinku ozaj šikovných zasvätených o zásadách online spravodajstva.)

Koncentrácia viacerých rehoľných spoločenstiev a pestrosť chariziem, pováh a farebnosť habitov bola veľkým povzbudením. A najmä viditeľná snaha, že ľudia, ktorí zasvätili svoj život modlitbe a službe, chcú byť „užitoční a použiteľní“ – čo bolo heslo seminára – aj v mediálnom prostredí. 

Pretože naši rehoľníci majú čo ponúknuť, lenže veľakrát bez ich vlastnej mediálnej zručnosti zostane množstvo kvalitných a zaujímavých projektov bez mediálneho povšimnutia. Takže sestry a bratia, len do toho!

Odporúčame