Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
V skratke
23. október 2018

Ofenzíva zatiaľ nevychádza

Ofenzíva zatiaľ nevychádza

Zatknutie podozrivých z vykonania vraždy Martiny Kušnírovej a Jána Kuciaka chcel Robert Fico využiť na ofenzívu. Urobil niekoľko silných vyhlásení o tom, ako mu bolo neprávom ublížené a že jeho odstúpenie bolo výsledkom manipulácie.

Pretože talianska mafia, o ktorej Ján Kuciak písal a ktorá mala blízko k ľuďom na Urade vlády – vrátane Márie Troškovej – nemala s vraždou nič spoločné.

Ale ofenzíva zatiaľ nevychádza.

Do relácie RTVS O päť minút dvanásť si v nedeľu dal pozvať Richarda Sulíka, ktorý bol sám usvedčený z toho, že sa s stretával s Mariánom Kočnerom. No zároveň je málo pravdepodobné, že by Sulík a Kočner boli biznis partnermi, keďže to bol práve Kočner, ktorý si stretnutia nahral a zverejnil, aby Sulíkovi uškodil.

Fico pôsobil menej sebavedome a pohotovo, ako je jeho zvyčajný štýl. Sulík na stretnutie prišiel s útokom poslednej inštancie, keď R. Ficovi opakoval, že by mal skončiť v base. Tento level diskusie R. Fica evidentne zaskočil, nervózne reagoval aj na moderátora Jozefa Hajka, ktorému odkázal, že mu nemá čo odporovať.

Ak šiel Robert Fico do diskusie s tým, že tam Sulíka vycvičí a seba zrehabilituje, tak to sa mu nepodarilo. (No Sulíkov štýl mohol nepríjemne zapôsobiť aj na tých, ktorí nechcú Fica, ale nie sú si istí, či by bolo dobré, keby krajinu spravoval Sulík.)

V pondelok zasa DennikN zverejnil článok prezidenta Andreja Kisku o tom, že už pol roka má od SIS k dispozícii správu, že fungovanie talianskej mafie bolo kryté ľuďmi z vlády a polície.

Ak Robert Fico veril, že podozrenie uvalené na Kočnera mu môže pomôcť zbaviť sa toxicity, zatiaľ sa mu to nedarí. 

Odporúčame