Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
V skratke
24. august 2018

Zahrá si „agentka Scullyová“ Margaret Thatcherovú?

Zahrá si „agentka Scullyová“ Margaret Thatcherovú?

Americko-britská herečka Gillian Andersonová, ktorú preslávila rola agentky FBI Dany Scullyovej v seriáli Akty X, by mohla stvárniť bývalú britskú premiérku a konzervatívnu politickú ikonu Margaret Thatcherovú. A to v štvrtej sérii hraného televízneho seriálu The Crown.

Špekuluje o tom bulvárny britský denník Daily Mail s odvolaním sa na zdroj z prostredia seriálu.

Seriál The Crown, vyrábaný pre mediálnu službu Netflix, mapuje život súčasnej britskej panovníčky Alžbety II. Okrem členov kráľovskej rodiny v ňom vystupujú aj historické osobnosti, s ktorými kráľovná prišla do styku, ako Winston Churchill, manželia Kennedyovci či kazateľ Billy Graham. Na konci štvrtej série, ktorá by sa mala odohrávať v 70. rokoch, príde na scénu ako líderka opozície aj Margaret Thatcherová.

Gillian Andersonová je vo vzťahu s tvorcom seriálu The Crown Petrom Morganom. Hoci to nie je zdvorilé zdôrazňovať, okrem vonkajšej podobnosti má herečka pre rolu Železnej lady aj správny vek. Thatcherová mala 49 rokov, keď sa v roku 1975 stala líderkou Konzervatívnej strany. Andersonová má 50 rokov, hoci na prvý pohľad nevyzerá omnoho staršie, ako keď s Davidom Duchovnym na konci 90. rokov riešili mysteriózne prípady v seriáli Akty X.

V súčasnosti sa natáča tretia séria seriálu The Crown. Gillian Andersonová zatiaľ svoju prípadnú účasť vo štvrtej sérii nekomentovala. V každom prípade, dramatický potenciál vzťahu medzi Alžbetou II. a Margaret Thatcherovou je veľký. Vie sa totiž, že tieto dve dámy vzájomnými sympatiami neprekypovali.

Herečka Gillian Andersonová. FOTO TASR/AP

Odporúčame