Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
V skratke
09. december 2015

Amici

Amici

Komu škodí, že Američania finančne podporili presun irackých kresťanov na Slovensko? Na internete dnes vypukla malá búrka s veľkým hromobitím. Kolegovia z Aktualít, ktorí dnes správu priniesli paralelne spolu s nami, nazvali Glenna Becka, ktorý je zakladateľom nadácie Mercury One, kontroverzným milionárom, iným prekáža, že je mormon, iným jeho bizarný mix politických a spoločenských názorov. Beck napríklad podporuje manželstvá homosexuálov, voľné držanie zbraní a libertariánsky pohľad na štát. Inými slovami, s takým Robertom Ficom sa zhodne asi iba na presune 149 kresťanov z Iraku na Slovensko.

 

Je to však problém? A sú peniaze jeho nadácie problém? 

 

Ak si niekto myslí, že to problém je, žije v nereálnom svete a úplnom klame. Prekážalo azda niekomu, aké peniaze použil Oskar Schindler na záchranu židov pred holokaustom? A to bol Schindler členom NSDAP. Beck môže byť podivín, aký len chce, cieľ zachrániť niekoľko desiatok rodín pred Islamským štátom je šľachetný a morálny. Ak niečo Beck ukázal, je to skutočnosť, ako málo peňazí stačí, aby ste dokázali pomáhať tam, kde to treba. Ak majú pravdu naši kolegovia z Aktualít, že Beckov fond na záchranu kresťanských rodín minie 25-tisíc dolárov (všetky náklady), tak z toho trčí morálny imperatív nasmerovaný priamo do našich kostolov a vianočných zbierok. 

 

Inými slovami, za peniaze amerických darcov sa netreba hanbiť. Budú použité na dobrý cieľ. Treba k nim však pridať naše vlastné dary, každé euro práve dokáže robiť veľké divy.

 

A už vôbec sa nepatrí ohŕňať nosom nad ľuďmi, ako sú páni Brenkus či Barát. Naopak, ak niečo Slovensko v tejto chvíli potrebuje, je to viac lídrov, ktorí vedia, čo treba robiť, a ktorí to dokážu robiť. Názor verejnosti ich raz za to ocení, aj keď nie možno hneď a nie na internete.  Postoj to oceňuje od prvého momentu.

Odporúčame