Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
V skratke
08. december 2015

Aktuálne výstavy

Aktuálne výstavy

V Bratislave je niekoľko výstav, ktoré stoja za návštevu. Ak sa chcete zabaviť na hravých kolážach, treba si ísť určite pozrieť svetoznámeho Jiřího Koláře do Mirbachovho paláca. Kolář si robil žarty zo samého seba, dokázal spojiť šport s vrcholom náboženského umenia, ale najvtipnejšie sú aj tak jeho erotické motívy. Toľko vtipu na malej ploche nevyrovná azda nikto.

Na Námestí SNP vznikla pred časom nová kaviareň s krásnymi Paštékovými obrazmi a hneď nad ňou sídli aukčná spoločnosť a galéria Art Capital. Včera otvorili novú predajnú výstavu, kde sa dá vidieť niekoľko nádherných obrazov a sôch. Treba sa ísť pozrieť, pretože sú na predaj a niektoré z nich už nebude jednoduché vidieť. A prípadne si dať kávu pod Paštékom. Niečo také originálne nenájdete ani v Paríži.

Nuž a obísť nehodno ani neďalekú Nedbalku. Táto mladučká galéria má už svoje meno a sebavedomú líniu a teraz predstavuje rozšírenú zbierku. Mimochodom, Nedbalka ponúka aj niekoľko dobrých tipov na vianočné darčeky – jej monografie píšu, tvoria a zapĺňajú ozajstní majstri. A knihy pre každého dotuje pán Paško. 

Odporúčame