Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
V skratke
12. jún 2018

Ako sa vyvíjali futbalové dresy

Ako sa vyvíjali futbalové dresy

Majstrovstvá sveta vo futbale nie sú len o hráčoch, taktike a góloch. Pestrosť svetového šampionátu vyjadruje aj bohatá farebnosť a vzory dresov. A tie sa v čase vyvíjajú.

Skvelú grafiku k tejto téme priniesol britský Guardian. Na tejto stránke ponúka historický prehľad dresov jednotlivých účastníkov MS v Rusku aj s krátkymi komentármi. 

Za najoriginálnejšie súpravy tohtoročných MS považuje Guardian dresy Chorvátska a Nigérie. „Súboj medzi veľkolepou chorvátskou šachovnicou a operením Nigérie by mal byť jedným z vrcholov majstrovstiev sveta,“ píše denník. 

Okrem vizuálneho prehľadu sa človek na spomínanej stránke dozvie aj zopár zaujímavostí. Napríklad, že Brazília nemala vždy žlto-modré dresy. Do majstrovstiev v roku 1954 si brazílski hráči obliekali biele tričko s modrými šortkami. Alebo že dres pre tím Mexika v roku 1978 vyrobila firma Levi's. Modrý ako džínsy však nebol. 

Foto: Islandský futbalista Kari Arnason a chorvátsky hráč Marcelo Brozovic 12. novembra 2016. (TASR /AP)

Inzercia

Inzercia

Odporúčame

Masaker ministrov

Masaker ministrov

Boris sa vo vláde obkolesil brexitermi a lojalistami a tí mu budú tlieskať. Bez hlasov umiernených konzervatívcov však nepresadí jeho vláda nič.