Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
V skratke
02. december 2015

Pali Paška bloguje

Pali Paška bloguje

Najskôr sa mi nechcelo veriť, že tento blog naozaj napísal Pavol Paška. Zdalo sa mi, že to je opäť dáky internetový hoax, aké sa zvyknú pripisovať Milanovi Lasicovi či Janovi Werichovi, veď napokon aj expredseda parlamentu už medzičasom získal status klasika. Ale keďže z Košíc stále neprichádza dementi, neostáva než veriť, že ide naozaj o originálnu tvorbu. Pavol Paška podľa všetkého veľmi ťažko znáša vyradenie z kandidátky Smeru, na ktorú sa veľmi túžil dostať. Preto je jeho blog aj trochu zúfalým odkazom „bratislavskému“ Smeru, ktorý ho pred rokom vytlačil z vrcholovej politiky, aby ho teraz celkom odvrhol.

 

Ak nemáte čas ani chuť prečítať si celý Paškov blog, ponúkame výrečnú ukážku: „Bol som najviditeľnejším východniarom, človekom, ktorý mal koncepciu v politike a dokonca aj v zdravotníctve, preto som sa stal lákavým terčom pre démonizáciu. (...) Som košický patriot. Ale vždy budem rád, ak každé mesto, každý kraj na Slovensku bude mať svojho patriota, ktorý sa bude snažiť preň spraviť čo najviac. Východniarski patrioti Smeru pôsobiaci v Bratislave nezabudli, odkiaľ pochádzajú a kam sa každý víkend radi vracajú. Pretože my sme nezabudli na svoje korene. Možno aj preto niekomu prekážame. (...)  Aj preto východniari držia spolu. Ak iba naša súdržnosť a lokálpatriotizmus boli závistlivou reakciou vytvorenia takzvanej košickej chobotnice, potom by som takú doprial každému regiónu Slovenska.“   

Odporúčame

Lídri EÚ súhlasili s odkladom brexitu

Lídri EÚ súhlasili s odkladom brexitu

Lídri krajín Európskej únie sa vo štvrtok na summite v Bruseli jednomyseľne dohodli, že za určitých podmienok poskytnú Spojenému kráľovstvu odklad vystúpenia z EÚ do 22. mája.