Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
V skratke
15. marec 2018

František Šebej sa vzdal poslaneckého mandátu

František Šebej sa vzdal poslaneckého mandátu

Poslanec Mosta-Híd František Šebej už nebude poslancom Národnej rady. Svoje rozhodnutie oznámil pred pár minútami na svojom facebooku. Šebej bol doposiaľ lojálnym poslancom Bugárovej strany, v marci roku 2016 sa spolu s ostatnými straníkmi s výnimkou Zsolta Simona priklonil k názoru, že voči tretej Ficovej vláde v zložení Smer-SNS-Most niet inej alternatívy.

Od minulého týždňa dával najavo, že je proti pokračovaniu vlády, tento pondelok ešte pred Republikovou radou naznačil, že výmenu premiéra Fica by si vedel predstaviť. V stredu na obed bol jednoznačne na strane predčasných volieb a tým ľuďom zo Smeru, ktorí verili v rekonštrukciu vlády, cez médiá odkázal, že majú problém s čítaním s porozumením (čím narážal na znenie uznesenia Republikovej rady Most).

Keď však včera poobede Béla Bugár ukázal, že aj on číta uznesenie Rady celkom inak, František Šebej bol zjavne zaskočený a nevedel, či novú vládu bez Fica s premiérom Pellegrinim podporí. Napokon sa však aj on podpísal na zoznam 79 poslancov Smeru, SNS a Most, ktorí sa zaviazali podporovať novú vládu. No teraz oznámil, že medzi vládnymi poslancami nebude a odchádza z parlamentu.

Okrem rekonštrukcie vlády tak dochádza aj k rekonštrukcii slovenskej vetvy Mosta – Lucia Žitňanská už nebude ministerkou spravodlivosti (v kuloároch sa dokonca hovorí, že by sa chcela stať na jeseň ústavnou sudkyňou) a František Šebej, po Žitňanskej mediálne najvýraznejšia tvár slovenského Mosta, odchádza z parlamentu.  

Na snímke opoziční poslanci: vľavo Béla Bugár a vpravo František Šebej (obaja MOST-Híd) počas 2. schôdze NR SR 9. mája 2012 v Bratislave. FOTO TASR – Martin Baumann

Odporúčame