Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
V skratke
10. marec 2018

Biskup Lach na facebooku: Teraz prišiel čas duchovnej mobilizácie

Biskup Lach na facebooku: Teraz prišiel čas duchovnej mobilizácie

Gréckokatolícky biskup Milan Lach na facebooku vyzýva všetkých veriacich k modlitbe a pôstu za budúcnosť Slovenska. Podľa jeho slov nám teraz nepomôžu vášne a hnev.

„Pred časom som počul od kohosi o tom, čo hovorili katolíci v Nemecku po II. svetovej vojne s pocitom viny, ako spoluzodpovední za strašné následky vojny: ´Pred II. svetovou vojnou sme pozerali a mlčali sme, čo robil Hitler, a boli sme ticho a ako katolíci sme ho nechali konať´,“ napísal slovenský biskup pôsobiaci v USA. 

„Vyzývam všetkých kresťanov bez ohľadu konfesie na Slovensku k modlitbe a pôstu.Teraz prišiel čas duchovnej mobilizácie. Nie vášne a hnev, to nám nepomôže. Ale modlitba a pokánie za Slovensko a za jeho budúcnosť. Modlime sa, prosím, v chrámoch či v spoločenstvách. Zlo sa dá poraziť iba modlitbou a pôstom. Ak mi neveríte, čítajte evanjeliá, čo hovorí Kristus, napríklad Mk 9, 17-29. A Svätý Duch nám dá takú silu, ktorej nebudú môcť odporovať,“ dodal biksup Lach, ktorý sa pred týždňom vyjadril aj priamo k vražde investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

„Ohavná dvojnásobná vražda novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice sú znakom toho, že Slovensko sa dostalo do situácie, keď nielenže je ohrozená demokracia, ale mnohí už strácajú nádej, že sa niečo zmení k lepšiemu,“ vyhlásil minulý týždeň. „Vražda dvoch mladých ľudí, ktorí sú hrdinami boja za ideál, po ktorom tak veľmi túži každý mladý človek, nás nemôže nechať ľahostajnými, ak máme ešte aspoň trochu nádej, že sa naša spoločnosť môže naozaj hlásiť k typu spoločnosti, ktorej ide o spoločné dobro. Často deklarované hlásenie sa ku kresťanským hodnotám sa ináč stane len pokryteckým sloganom na vytĺkanie politického kapitálu.“

Foto – Peter Balberčák

Odporúčame

Tržby lesného hospodárstva sa vlani zvýšili o 4,8 % na 532,71 mil. eur

Tržby lesného hospodárstva sa vlani zvýšili o 4,8 % na 532,71 mil. eur

Celkové tržby a výnosy lesného hospodárstva vlani dosiahli 532,71 milióna eur a v porovnaní s rokom 2016 sa zvýšili o 4,8 %. Vyplýva to zo Správy o lesnom hospodárstve v SR za rok 2017 z dielne Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR, ktorú v stredu prerokoval a schválil vládny kabinet.

Nadal po päťsetovom maratóne s Thiemom: "Fantastický súboj"

Nadal po päťsetovom maratóne s Thiemom: "Fantastický súboj"

Španielsky tenista Rafael Nadal sa prebojoval do semifinále dvojhry na záverečnom grandslamovom turnaji roka US Open. Najvyššie nasadený obhajca titulu zdolal vo štvrťfinále deviatku "pavúka" Rakúšana Dominica Thiema po päťsetovom boji 0:6, 6:4, 7:5, 6:7 (4) a 7:6 (5). Dramatický zápas trval 4 hodiny a 49 minút, čo je tohtoročné maximum na podujatí. Skončil sa až o 2.03 h miestneho času.