Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
V skratke
01. február 2018

Jim Caviezel: Pokračovanie Umučenia Krista bude najväčší film v dejinách

Jim Caviezel: Pokračovanie Umučenia Krista bude najväčší film v dejinách

Americký herec Jim Caviezel bude v plánovanom pokračovaní filmu Umučenie Krista opäť hrať postavu Ježiša. „Bude to najväčší film v histórii,“ vyjadril sa Caviezel pre denník USA Today. 

„Isté veci, ktoré nemôžem prezradiť, budú šokovať divákov,“ povedal 49-ročný Caviezel. „Bude to pecka, uvidíte,“ dodal herec, ktorý má aj slovenské korene.

O tom, že Mel Gibson chystá sequel Umučenia Krista, sa síce vie, ale informácií o filme je žalostne málo. Nepomohol tomu výrazne ani Caviezel, ktorého zástupcovia aspoň potvrdili, že vo filme o zmŕtvychstaní opäť stvárni Krista. „Môžem vám povedať len toľko, že film, čo sa chystá (Gibson) urobiť, bude najväčším v histórii,“ povedal. Dodal, že Gibson je konečene pripravený začať film nakrúcať. 

Umučenie Krista z roku 2004 zožalo veľký úspech aj po komerčnej stránke. Film s výrobným rozpočtom na úrovni 30 miliónov dolárov priniesol zisk 612 miliónov. Len v Amerike zarobil 370 miliónov dolárov, čo ho radí medzi najúspešnejšie filmy s označením R (pre dospelých). 

Na „Umučení 2“ by mal pracovať aj scenárista a dlhoročný Gibsonov spolupracovník Randall Wallace. Ten v polovici roku 2016 potvrdil, že pracujú na pokračovaní, ktoré bude o zmŕtvychvstaní. „Pôjde o veľký a posvätný projekt,“ povedal vtedy Wallace.

Dvojica Gibson-Wallace naposledy priniesla film Hacksaw Ridge z prostredia druhej svetovej vojny. Príbeh o zdravotníkovi Desmondovi Dossovi, ktorý si uplatnil výhradu vo svedomí, keď odmietol na fronte zabíjať ľudí, získal dvoch Oskarov.

(Foto Jim Caviezel, Flickr.com/Genevieve)

Odporúčame