Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
V skratke
16. novembec 2015

Fico a moslimovia

Veta premiéra Fica o tom, že na území Slovenska „monitorujeme každého jedného moslima“, je naozaj škandalózna. Samozrejme, je najvlastnejšou úlohou vlády starať sa o bezpečnosť občanov, prijímať rôzne opatrenia (nech je medzi nimi aj monitorovanie tisícov osôb, o tom však verejnosť nemá čo vedieť, pričom zisťovanie pozadia každého prichádzajúceho migranta má byť samozrejmosťou) a isteže je aj v poriadku, ak politici robia okolo toho trochu divadlo, aby mali ľudia elementárnu dôveru k inštitúciám.

Ale premiérom vyslovená veta o monitorovaní každého moslima sťaby potencionálneho teroristu, ktorého tak vydáva napospas kollárovskej facebookovej lúze, je v civilizovanom svete ďaleko za čiarou. Okrem iného je i čistým fanfarónstvom, ktorým Fico len z predvolebného kalkulu predstiera akčnosť.

Odporúčame

U takmer 57 % vzoriek potravín sa vlani zistili zvyšky pesticídov

U takmer 57 % vzoriek potravín sa vlani zistili zvyšky pesticídov

U takmer 57 % vzoriek potravín v SR sa vlani zistili zvyšky (rezíduá) pesticídov. Vyplýva to zo zverejnenej správy Štátnej veterinárnej a potravinovej správy (ŠVPS) SR o kontrole rezíduí pesticídov v potravinách za rok 2016. Vlani bolo analyzovaných 472 vzoriek čerstvého, mrazeného alebo inak spracovaného ovocia a zeleniny, obilia a výrobkov z obilia, masla a slepačích vajec, detskej a dojčenskej výživy.