Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
V skratke
17. máj 2017

Pán Kaliňák, je tu opäť máj, demisie čas

Pán Kaliňák, je tu opäť máj, demisie čas

Hoci má Robert Kaliňák 46 rokov, patrí medzi najmenej perspektívnych slovenských politikov. Ešte začiatkom minulého roka to bol korunný princ Roberta Fica v Smere, dnes v politike len bojuje o prežitie, hoci je to stále boj na výslní moci a s nitkami hýbajúcimi v zákulisí.

Každému v Smere je však jasné, že strana žije v letopočte po Kaliňákovi, podpredseda Maďarič ho verejne podpichuje slovami, že na jeho mieste by už dávno odstúpil, a tak Kaliňák čerpá svoju energiu jedine z toho, že je chránencom premiéra Fica (na ktorého veľa vie a ktorý býva v byte jeho komplica Bašternáka...).

Lenže dokedy to má šancu takto vydržať? Osobne som si zhruba o takomto čase pred rokom myslel (aj na základe signálov zvnútra Smeru), že Kaliňák kauzu Bašternák už neustojí a ako minister padne. Teraz sa zas prevalilo, že Kaliňák ako minister predal budovu, ktorú nový vlastník po roku predal o 2,7 milióna eur drahšie, Igor Matovič dnes zas zverejnil dokument, podľa ktorého predával Kaliňák pozemok na Bajkalskej ulici trojnásobne lacnejšie, než bola cena podľa znaleckého posudku.

Aj keby sa ešte objavili objektívne poľahčujúce dôvody pre takéto narábanie s majetkom štátu, Kaliňákov imidž je natoľko zlý, že ani jeho vlastní voliči neuveria, že je to len opozičná zlomyseľná kampaň proti fešáckemu ministrovi.

Ale čo ostáva zúfalému komentátorovi? Opakovať ako verklík, že Kaliňák už dávno nemal byť ministrom? Tak si to teda smutne zopakujme: Pán minister, je tu opäť máj, demisie čas.

FOTO TASR – Andrej Galica

Odporúčame