Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
V skratke
23. február 2017

sas a odchody

sas a odchody

Lucia Nicholsonová dnes pre Denník N potvrdila, že Jozef Mihál, ktorý tento týždeň odišiel z SaS, je jej ľudsky aj politicky oveľa bližší než stranícky šéf Richard Sulík, ďalej uviedla, že hoci Sulík síce dostal od straníkov excelovú tabuľku citlivých tém, o ktorých by nemal hovoriť, celkom sa ňou neriadi, a tiež potvrdila, že uvažovala o odchode z SaS, zostáva však v strane.

 

Nicholsonovej problém je podobný ako v prípade Martina Poliačika – vo vlastnej strane sa od istého času obaja cítia ako cudzinci, odcudzili sa nielen šéfovi, ale aj väčšine členov SaS, nepresadili sa ani s vlastnou silnou agendou, ktorou by boli pre stranu aj pre médiá dostatočne zaujímaví – zaujímaví sú najmä tým, že nesúhlasia so Sulíkovou líniou, čo na sebazdôvodňovanie ďalšieho pôsobenia v SaS dlho stačiť nebude. Preto je len otázkou času, kedy sa ich cesty s SaS rozídu.

 

Celkom prirodzene by ich to malo ťahať k novoformujúcemu sa Progresívnemu Slovensku, kam Nicholsonová s Poliačikom mentálne patria oveľa viac než k Sulíkovi. Lenže hoci PS spája sily s Miroslavom Beblavým a jeho ľuďmi, nechce byť automaticky zberným táborom pre všetkých liberálnych odídencov. Nehovoriac o tom, že na budúcej kandidátke progresivistov bude pritesno a ľudí so zásluhami pri rozbehu strany budú desiatky. 

 

To všetko je dôvod, prečo Sulík v spore s „európskymi liberálmi“ vo vlastnej strane nie je nijako zvlášť v strese a ťahá za oveľa dlhší koniec.

Odporúčame