Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
V skratke
25. október 2015

Taliansky kabaret

A teraz nabok vážne témy. Ak ste obeťou pocitu, že úroveň slovenskej politiky už nemôže byť horšia, čítajte ďalej. Taliansky týždenník l´Espresso uverejnil v rámci rubriky „Stupidario“ prehľad výrokov vrcholných talianskych politikov, ktoré zazneli len za jeden jediný týždeň.

Beppe Grillo, líder najsilnejšieho opozičného Hnutia 5 Hviezd, z tribúny svojim straníkom s iróniou odkázal: „Myslite na to, čím ste boli pred dvomi rokmi bezo mňa: ničím. Som naozaj vznešený, musíte mi preukazovať rešpekt. Ste deťmi šťasteny, predtým, než ste ma spoznali, ste nezarábali ani hovno, teraz zarábate zázračné peniaze a ja nezarábam ani hovno!“

Svoj týždeň mal aj večne živý Silvio Berlusconi, na stretnutí s lokálnymi politikmi sa rozhovoril o žene, ktorá sa mu vyznala, že je zaľúbená do jeho mozgu. „Zaľúbená do môjho mozgu? Ukážem jej, že sa dá zaľúbiť aj do môjho tela!“ vyhlásil viacnásobný expremiér a aby pointu pochopili aj nedoslýchaví, začal gestami zo seba zhadzovať bundu.

Berlusconi, ktorý bol v minulosti odsúdený za spreneveru, sa okrem toho vrátil k svojej obľúbenej téme a opäť sa prirovnal k Ježišovi: „Hoci mi všetci odporúčajú, aby som to nehovoril, ja, Sokrates a Ježiš sme si vytrpeli politické procesy.“ Hm, a tohto duchaplného Silvia kedysi masovo volila konzervatívna časť Talianska.

Do tretice, Talianov zaujal aj nechcený brept amerického ministra zahraničných vecí Johna Kerryho, ktorý chcel v Miláne na Expo 2015 nadchnúť krátkym prejavom v taliančine, keď s obdivom hovoril o rekordnej dvojkilometrovej pizzi. Jemnocitnejší čitatelia mi zaiste radi odpustia, ale toto sa mi prekladať nežiada.

Odporúčame