Slovensko

  Strana 1

  Strana 1

  Dnes treba vedieť

  Sudkyňa ukončila výsluch Dušana Kováčika a Norberta Pakšiho.

  Rozhodnutie sudkyne o návrhu prokurátora stíhať dvojicu väzobne by malo byť známe najskôr po 20. hodine. 

  Prezidentka Zuzana Čaputová kontaktovala niektoré zariadenia pre seniorov. Vyjadrila im podporu a informovala sa o tom, čo im chýba. Hlava štátu o tom informuje na sociálnej sieti.

  #srdcomspolu s personálom a vedením DSS v Košiciach a v Bratislave

  S rastúcim počtom nakazených sa obávam obzvlášť o tých najzraniteľnejších. Intenzívne myslím na ľudí pracujúcich alebo žijúcich v zariadeniach pre seniorov. O to viac, keď sa dopočujem, že sa do niektorého z nich dostala nákaza. Kontaktovala som aspoň niektoré z nich, aby som im vyjadrila podporu a informovala sa, čo im chýba. Zväčša im chýbajú konkrétne informácie, ale žiaľ stále aj prisľúbené odmeny, čo by sa už konečne malo zmeniť.

  Uverejnil používateľ Zuzana Čaputová Nedeľa 25. októbra 2020

  V súvislosti s nedostatkom zdravotníckeho personálu na plošné testovanie Jaroslav Naď uviedol, že evidujú okolo 24-tisíc prihlásených dobrovoľníkov. Pripustil, že môže ísť o mnoho falošných kontaktov. Do pondelka by ich chcel prečistiť a na ústrednom krízovom štábe podať informáciu o presnom počte. Naznačil, že pomôcť by mohli aj zdravotníci zo zahraničia.

  Situáciu v súvislosti s novým koronavírusom bude vláda aj pri plošnom testovaní každý týždeň prehodnocovať. Minister obrany Jaroslav Naď nevylúčil sprísnenie opatrení. Pri plošnom testovaní sa chcú podľa neho vyhnúť tomu, aby zdravotníkom pomoc nariadili. Verí, že sa ich nájde dostatok.

  Ustanovujúci snem Hlasu bude zrejme v novembri online.

  Člen strany a nezaradený poslanec parlamentu Matúš Šutaj Eštok priblížil, že na sneme by si mali zvoliť nové vedenie. Naznačil, že by v ňom okrem už známych tvárí mohli byť aj nové mená, nechcel ich zatiaľ konkretizovať.

  Náš kolega Dag Daniš hovoril pre Startitup okrem iného aj o tom, prečo vníma progresivizmus ako nové náboženstvo.

   

  Doteraz odhalili na Orave a v Bardejove celkovo 4744 infekčných ľudí.

  Minister obrany Jaroslav Naď o tom informoval v diskusnej relácii Na telo počas tretieho dňa pilotnej fázy testovania. Je to podľa jeho slov 3,68 percenta. 

  Primátor Dolného Kubína Ján Prílepok vyzval obyvateľov mesta, ktorí majú záujem o testovanie na ochorenie COVID-19, aby to nenechávali na poslednú chvíľu a prišli na odberné miesto čím skôr. Doterajšia účasť obyvateľstva na testovaní v Dolnom Kubíne sa podľa primátora dostala nad 70 percent.

  Pilotné testovanie splnilo nadmieru očakávania, tvrdí Igor Matovič.

  Premiér zdôraznil, že sa netreba spoliehať iba na štát, ale treba priložiť aj ruku k dielu. V tejto súvislosti preto ocenil prácu a snahu starostov a primátorov.

  Národná diaľničná spoločnosť chce zabezpečiť fyzickú ochranu úseku D1 s tunelom Višňové počas prerušenia stavebných prác. Zároveň plánuje zaistiť pre úsek geotechnický monitoring. Obe zákazky by podľa odhadov NDS mali stáť spolu viac ako 2,5 milióna eur. Vyplýva to z oznámení o vyhlásení súťaže, ktoré boli zverejnené vo vestníku verejného obstarávania. 

  „Za sobotu pribudlo 3 042 pozitívnych ľudí identifikovaných klasickou cestou pomocou PCR testov. Je to slovenský absolútny rekord s mimoriadnou dynamikou rastu 94 % voči minulej sobote,“ informoval na sociálnej sieti premiér Igor Matovič. 

  BUĎME OSTRAŽITÍ, PROSÍM💚 Za sobotu pribudlo 3 042 pozitívnych ľudí identifikovaných klasickou cestou pomocou PCR...

  Uverejnil používateľ Igor Matovic Nedeľa 25. októbra 2020

  Tretí deň pilotnej fázy plošného testovania na ochorenie COVID-19 sa vo všetkých okresných mestách na Orave začal načas a bez komplikácií. Odberné miestnosti v Dolnom Kubíne, Námestove i Tvrdošíne otvorili o 8. hodine. Počas troch dní by sa malo otestovať 180-tisíc osôb. Za piatok a sobotu sa podarilo otestovať viac ako 121-tisíc ľudí, infekčných bolo 4432.

  Dnes bude oblačno až zamračené a hmlisto. Na západe aj zmenšená oblačnosť. Ojedinele sa očakáva dážď či slabý vietor. Najvyššia denná teplota 11 až 17 stupňov.
   

  Boris Kollár je po nehode v stabilizovanom stave.

  Kollár má zlomený druhý krčný stavec, liečiť sa bude niekoľko týždňov.

  Súd začal rozhodovať o väzbe Norberta Pakšiho a Dušana Kováčika.

  Policajný funkcionár Norbert Pakši sa ku skutkom, z ktorých je obvinený, priznal. 

  Prezidentka vyzýva na ochranu zásad spolupráce.

  Urobila tak pri príležitosti 75. výročia vzniku Organizácie spojených národov. 

  Za sobotu zatiaľ na Orave a v okrese Bardejov otestovali viac ako 50-tisíc ľudí, 1860 bolo infekčných. „Dnešný deň bol ešte úspešnejší ako včerajší. Všetci, ktorí včera aj dnes dostali papier, že sú negatívni, nemusia byť, infekcia sa môže rozbehnúť hneď aj na ďalší deň, treba dodrživať všetky opatrenia,“ upozornil premiér Igor Matovič. 

  ,,Každý, kto dnes získal negatívny výsledok, je dôležité, aby dodržival aj naďalej opatrenia. Potrebujeme vyržať v takomto nastavení aj ďalšie týždne. Situácia v nemocnciach je stabilizovaná," povedal minister zdravotníctva Marek Krajčí. 

  Celoplošné testovanie

  Na Orave pomáhal premiér Igor Matovič aj minister zdravotníctva Marek Krajčí .

  Situáciu skontroloval i minister vnútra Roman Mikulec, v teréne bol tiež minister obrany Jaroslav Naď. 

  ,,Dnes sme do 14-tej hodiny otestovali 31 231 osôb, z ktorých bolo 1 076 infekčných," informoval prostredníctvom sociálnej siete minister obrany Jaroslav Naď. Zároveň spresnil, že od piatku v okrese Bardejov a na Orave otestovali viac ako 93-tisíc ľudí, z ktorých je 3 301 infekčných. 

   

  Profesor Krčméry je od začiatku roka v plnom nasadení - v krízovom štábe, v sociálnej práci s bezdomovcami, s migrantmi. V Postoj TV hovorí o tomto náročnom období, o možnosti, ako s vírusom uhrať aspoň remízu aj o tom, z čoho pramení jeho optimizmus, že to zvládneme.

  V Bardejovských kúpeľoch odhalili 15 pozitívne testovaných klientov.

  Podľa ekonomicko-obchodnej riaditeľky Tamary Šatankovej tam v piatok mali ubytovaných približne 500 klientov.