Redakcia

Šéfredaktorom konzervatívneho denníka Postoj je Fero Múčka. Dlhoročný a rešpektovaný novinár, ktorý pracoval v týždenníku TREND, denníku Sme a v časopise .týždeň. Náš tím ďalej tvoria skúsení novinári, ktorí získali mnohé ocenenia, no presvedčili najmä svojou doterajšou novinárskou prácou. Ide o Martina Hanusa, Jozefa Majchráka, Jaroslava Danišku, cirkevného analytika Imricha Gazdu, Pavla Rábaru a Lukáša Obšitníka. Spolupracujeme tiež s viacerými externými prispievateľmi, ale aj študentmi žurnalistiky.

Šéfredaktor

Fero Múčka

Fero Múčka

Dlhoročný ekonomický novinár, bývalý zástupca šéfredaktora v biznis magazíne Trend, komentátor denníka SME a zástupca šéfredaktora v magazíne .týždeň. Je šéfredaktorom denníka Postoj.

Zástupca šéfredaktora

Martin Hanus

Martin Hanus

Vyštudovaný germanista, svoj pracovný život začal ako učiteľ, až presedlal na novinárčinu. V rokoch 2002 až 2004 pracoval ako redaktor v týždenníku Domino fórum, v decembri 2004 stál pri zrode časopisu .týždeň, od roku 2008 do roku 2014 v ňom pôsobil ako zástupca šéfredaktora. Je ženatý, má tri deti, žije v Bratislave. Zástupca šéfredaktora denníka Postoj.

Predseda Postoy, o.z.

Lukáš Melicher

Lukáš Melicher

Vyštudoval žurnalistiku, už počas štúdia pôsobil ako redaktor domácej redakcie v tlačovej agentúre SITA. Neskôr pracoval v Slovenskej katolíckej charite ako manažér pre komunikáciu a PR. S portálom Postoy.sk spolupracuje od roku 2008.

Redaktori

Ján Krupa

Ján Krupa

Študoval teológiu v Prešove, Eichstätte a Ríme. Pôsobí hlavne ako farár gréckokatolíkov v Banskej Bystrici. Popritom pracuje ako náboženský redaktor Rádia LUMEN a píše a prekladá o cirkevných otcoch, východných cirkvách a islame pre časopisy Logos, Impulz, Slovo a Rozmer. Je ženatý a má dve dcéry.

Adam Takáč

Adam Takáč

Študuje na Katedre žurnalistiky Filozofickej fakulty Katolíckej univerzity v Ružomberku. Venuje sa najmä aktivitám pápeža Františka a dianiu vo Vatikáne.

Lukáš Obšitník

Lukáš Obšitník

Vyštudoval učiteľstvo histórie a náuky o spoločnosti na Filozofickej fakulte Katolíckej univerzity v Ružomberku. Zaujíma sa o históriu, politiku, literatúru a filmy. Pre Postoy.sk začal písať v roku 2006. Pracuje v Ústave pamäti národa. Obľubuje westerny a kriminálky.

Jaroslav Daniška

Jaroslav Daniška

Píše o politických, spoločenských a náboženských témach. Študoval politické vedy na Trnavskej univerzite, Karlovej univerzite v Prahe a na Varšavskej univerzite, je šéfredaktorom revue Impulz a spolupracuje s Kolégiom Antona Neuwirtha a Spoločenstvom Ladislava Hanusa. Dvakrát do mesiaca moderuje diskusnú reláciu na rádiu Lumen - Zaostrené. V minulosti pôsobil ako poradca ministra vnútra, na Ústave pamäti národa a ako redaktor a editor časopisu Týždeň. Je ženatý, otec troch detí, žije v Pustých Úľanoch.

Jozef Majchrák

Jozef Majchrák

Vyštudoval sociológiu a politické vedy. Pracoval ako analytik v Inštitúte pre verejné otázky, neskôr ako redaktor a komentátor denníka Hospodárske noviny. Od roku 2006 do roku 2015 pôsobil v časopise .týždeň. Do denníka Postoj prišiel v auguste 2015. Venuje sa najmä domácej a zahraničnej politike a historickým témam. Je ženatý, má dve deti, žije v Pezinku.

Jana  Vinterová

Jana Vinterová

Mamka troch detí, členka Slovenského skautingu, členka Fóra pre kultúru. Autorka knihy Spoľahni sa (Pohľad do duše skauta). Venuje sa jazykovým korektúram textov.

Pavol Rábara

Pavol Rábara

Študoval žurnalistiku v Ružomberku a na vysokej škole LUMSA v Ríme. Absolvoval Kolégium Antona Neuwirtha. S novinárčinou začínal ako stážista v týždenníku TREND, spolupracoval s Mediálne.sk. Tri roky pracoval v agentúre SITA. Pre Postoy.sk píše od roku 2006.

Zuzana Hanusová

Zuzana Hanusová

Študovala žurnalistiku a germanistiku. Začínala ako redaktorka a moderátorka regionálneho spravodajstva Slovenskej televízie. V práci novinárky pokračovala ako redaktorka zahraničného spravodajstva vtedajšej STV a neskôr ako redaktorka domáceho spravodajstva Slovenského rozhlasu. Je vydatá, má tri deti a žije v Bratislave.

 Imrich Gazda

Imrich Gazda

Venuje sa dianiu vo Vatikáne a v Katolíckej cirkvi. Vyštudoval dejepis a náboženskú výchovu, doktorandské štúdium absolvoval v odbore teória a dejiny žurnalistiky. Pedagogicky pôsobí na Katedre žurnalistiky Katolíckej univerzity v Ružomberku. Je ženatý, má tri deti, žije v Ružomberku.

Kontakt

redakcia@postoj.sk

Naším vydavateľom je občianske združenie Postoj.


Podporiť nás môžete na našom
účte 294 346 0300 / 1100
IBAN: SK5211000000002943460300.


Redakcia Postoj.sk
Pražská 11
811 04 Bratislava