Krátke správy redakcie

Martin Hanus pred 1660 d

V Nemecku sa v otázke utečencov obracia nálada proti kancelárke Angele Merkelovej. Bavorský premiér Seehofer podporuje Orbána a denník Frankfurter Allgemeine Zeitung ostrým spôsobom kritizuje kancelárku, ktorá svoju priateľskú tvár voči utečencom vymenila za rétorické vydieranie vlastných kritikov.

Jaroslav Daniška pred 1660 d

Pápež dokáže zaujať silným gestom aj prekvapivým názorom. Fascinujúce na ňom je, aký dokáže byť pri komunikácii s davmi a masovými médiami osobný. Geniálne to vystihujú niektoré fotografie, ktoré práve zverejnil Huffington Post. Ich autorom je Dave Yoder z National Geografic, ktorý s pápežom strávil šesť mesiacov, s otvoreným prístupom aj do súkromia a zákulisia. HuffPost píšu, že pápež je ikonický, niečo na tom bude.

Jaroslav Daniška pred 1660 d

Wolfgang Bauer je nemecký novinár, píše pre Die Zeit a jeho reportáže berú dych. Na Postoji sme nedávno uverejnili jeho mrazivý text, ako utekal spolu so sýrskymi utečencami z Egypta do Európy. Teraz mu doma a v českom preklade v Respekte vyšla ešte temnejšia reportáž: o živote žien, ktoré uniesla islamistická sekta Boko Haram. Skrývajú sa v lese, temnom ako noc, slnko ani dážď tam takmer nepreniknú, je tam vlhko, nebezpečné skákajúce hady, ale najmä čisté ľudské zlo.