Krátke správy redakcie

Lukáš Obšitník pred 1622 d

Pápež František počas najbližšieho týždňa navštívi USA a prezident Obama mu pripravil uvítaciu slávnosť s neobvyklými hosťami: okrem iných aj LGBT aktivisti, homosexuálny episkopálny biskup, predseda náboženskej koalície obhajujúcej potraty, transgender aktivisti a iní. Vatikán už neoficiálne prejavil znechutenie.

Martin Hanus pred 1622 d

Grécky premiér Alexis Tsipras, ešte nedávno ultraľavicový revolucionár, ktorého Angela Merkelová a vládna realita premenili na poníženého kabinetného politika, má pred nedeľnými voľbami v očiach voličov ďalšie problémy: letné prázdniny strávil vo vile jedného gréckeho superboháča, kým jeho syn nastúpil na jednu z najprestížnejších a najdrahších súkromných škôl. A marxistická revolúcia je opäť v čudu.

Jozef Majchrák pred 1622 d

Bývalý český veľvyslanec v Turecku hovorí o tom, že turecké útoky na Kurdov sú pomstou prezidenta Erdogana za prehraté voľby. Konflikt by podľa neho mohol eskalovať až natoľko, že bude nutný medzinárodný zásah. Kurdmi obývané mesto Cizre hlási po útoku armády až tridsať obetí.

Jaroslav Daniška pred 1622 d

Zuska Kepplová sa pohoršuje nad gýčom a pokrytectvom slovenských katolíkov pred pochodom. 
Dosť arogantné, keď si človek uvedomí, akou drámou prechádzajú ženy pred potratom. Mimochodom, jeden z hlavných motívov, kvôli ktorému mnohé ženy idú na potrat, je sociálny a ekonomický. Nie sme tak chudobná, ani nesolidárna krajina, aby sme tento dôvod nedokázali prekonať.

Lukáš Obšitník pred 1623 d

Martti Ahtisaari, bývalý fínsky prezident a držiteľ Nobelovej ceny za mier, hovorí v Guardiane: Rusko už v roku 2012 ponúklo odstúpenie Asada, ale Západ to ignoroval, lebo čakal skorý Asadov pád. Podľa neho sme sami na vine tejto kríze.

Martin Hanus pred 1623 d

V redakcii máme spor: Lukáš Obšitník háji argumenty Jána Čarnogurského z posledného blogu. Podľa mňa sa Čarnogurský zásadne mýli: Asadov (väčšinovými sunitmi) nenávidený režim nie je súčasťou riešenia, ale súčasťou problému.  

Daniela Matejovičová pred 1623 d

Ak máte radi zaujímavé fotografie, určite si nenechajte ujsť tie od fotografky a pôvodom grafickej dizajnérky Katy Sedlak. Umelkyňa začala počas materskej dovolenky fotografovať svoju rodinu. Takýmto spôsobom vznikol projekt Family stories. Za pozornosť však stoja aj jej ďalšie dve publikované fotosérie - Twins a Gypsies.