Zdieľať
Tweetnuť
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
V skratke
06. 10. 2015, 08:57

Otvorené informovanie o synode

Otvorené informovanie o synode

Napriek výhradám k prílišnej medializácii minuloročnej mimoriadnej synody sa Vatikán rozhodol pre otvorený štýl komunikácie aj teraz. Každý deň o 13.00 sa uskutoční tlačová konferencia, na ktorej budú vybraní účastníci synody informovať o priebehu prác. Tlačovky je možné sledovať aj cez streaming live. Navyše, od 12.00 do 14.00 a od 16.00 do 18.00 môžu akreditovaní novinári robiť rozhovory s ktorýmkoľvek účastníkom synody. K dispozícii je aj špeciálna stránka synod15.vatican.va, twitterový účet @HolySeePress, ako aj používanie oficiálneho hashtagu #Synod15. 

Odporúčame

Po zemetrasení vyhlásili na Lesbose výnimočný stav

Po zemetrasení vyhlásili na Lesbose výnimočný stav

Na gréckom ostrove Lesbos vyhlásili dnes výnimočný stav v súvislosti s pondelňajším zemetrasením, pri ktorom zahynula jedna žena a ďalších zhruba 800 ľudí muselo opustiť svoje domovy. S odvolaním sa na tamojšie úrady o tom informovala agentúra AP.

NAKA objasnila prípady dvoch vrážd z prostredia "Piťovcov"

NAKA objasnila prípady dvoch vrážd z prostredia "Piťovcov"

Národná kriminálna agentúra (NAKA) objasnila dva prípady korupcie a dva prípady vrážd v súvislosti so skupinou známou ako „Piťovci“. Na dnešnej tlačovej konferencii o tom informovali Prezident Prezídia Policajného zboru Tibor Gašpar a riaditeľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Peter Hraško.