Zdieľať
Tweetnuť
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
V skratke
20. 08. 2016, 20:48

Igor André - dodatok

Igor André - dodatok

Minulý týždeň sme priniesli rozhovor s názvom Na Rómov, ktorí sú na periférii, treba rozumne zatlačiť. Respondentom bol Igor André, ktorý dva roky pôsobil v prevažne rómskej škole v Nálepkove v rámci programu Teach for Slovakia. Hovoril o svojom pohľade na oddelené triedy či o tom, v čom sa oplatí vzdelávať deti, ktoré dnešným vzdelávacím systémom prejdú len s veľmi malým úžitkom. 

Rozhovor vzbudil rozruch vo viacerých kruhoch, kritika mu vyčítala napríklad aj podporovanie stereotypov. Igor André na ne zareagoval v blogu. Okrem iného píše: „Z mojej osobnej skúsenosti však viem, že najviac situáciu marginalizovaných Rómov zlepšujú ľudia, ktorí sa neboja vhupnúť do ich sveta, utvárajú s nimi dlhodobé vzťahy a sú k nim láskavo pravdiví.“

Odporúčame

V Tatrách začalo neformálne ministerské stretnutie OBSE

V Tatrách začalo neformálne ministerské stretnutie OBSE

Úradujúci predseda Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu Európe (OBSE) Miroslav Lajčák otvoril v pondelok podvečer neformálnou večerou na Štrbskom Plese stretnutie viac ako 20 ministrov zahraničných vecí a 11 štátnych tajomníkov účastníckych krajín OBSE.

Slovensko podporí vstup Chorvátov do eurozóny

Slovensko podporí vstup Chorvátov do eurozóny

Bulharsko, Rumunsko a najnovšie aj Chorvátsko, majú v pláne v najbližších rokoch prijať spoločnú európsku menu euro. Slovensko ich bude v týchto snahách podporovať. Uviedol v pondelok v Bruseli minister financií Ladislav Kamenický (Smer-SD).