Zdieľať
Tweetnuť
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
V skratke
26. 04. 2016, 14:08

Sulik a Matovic

Sulik a Matovic

Aká vláda, taká opozícia. Už prvé týždne predznačili, že toto volebné obdobie si budeme zvykať na značne väčšiu hrubosť v politike než sme zažívali predtým. Ukazuje to aj hospitalizácia Roberta Fica, počas ktorej opoziční tribúni predviedli elementárny nevkus. Igor Matovič napríklad po nepotvrdenej správe o hospitalizácii Radoslava Procházku na psychiatrii na Facebooku napísal: "Prvý na srdce. Druhý na žalúdok. Tretí na hlavu. Štvrtý na charakter. ... skoré uzdravenie, prajem."

 

Richard Sulík sa zas vo svojom stĺpčeku pre Hospodárske noviny vcítil do premiéra po infarkte nasledovnou otázkou: „Sakra, na čo sú mi všetky tie peniaze, keď budem mŕtvy?“ A poradil mu, že bajpas je skvelá príležitosť "to zabaliť" a pratať sa z politiky. Aby bola koalično-opozičná šou dokonalá, Robert Fico na to reagoval taktiež pre HN: "Pán Sulík, aspoň na ARO mi dajte pokoj!"

 

To, čo si iní hovoria mimo mikrofónov či pri pive, Matovič so Sulíkom trúbia na verejnosť, aby vyzerali ako tvrdá, neoblomná opozícia, za čo po Facebookoch zbierajú tisíce lacných lajkov.

 

Nepatrím k tým, ktorý za každú cenu privolávajú niečo nové. Ale skutočným slovenským martýriom by bolo, keby jedinou alternatívou voči upadajúcemu Smeru bolo najbližšie roky opozičné trio Sulík, Matovič, Kollár.

Odporúčame