Zdieľať
Tweetnuť
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
V skratke
25. 04. 2016, 12:09

Locked Shields 2016

Locked Shields 2016

Nie je to veľmi známe, ale Slovensko má podľa všetkého špičkových odborníkov na kybernetickú ochranu. Tím Ministerstva obrany SR vyhral prestížne medzinárodné cvičenie Locked Shields 2016, ktoré každoročne organizuje Centrum výnimočnosti NATO pre kybernetickú bezpečnosť. Súťažiaci mali za úlohu ubrániť siete a služby fiktívnej krajiny Berylia pred intenzívnymi útokmi, vyhodnocovaní boli v rôznych aspektoch týkajúcich sa technického zabezpečenia, forenzného vyšetrovania, právnej stránky, mediálneho vplyvu a pod.

Na cvičení sa počas minulého týždňa v estónskom Talline zúčastnilo viac ako 550 súťažiacich z 26 krajín, ako druhý za Slovenskom skončil špecializovaný tím NATO rýchlej reakcie na počítačové incidenty (NCIRC), tretí bol tím Fínska. Locked Shields je považované za najväčšie a najmodernejšie medzinárodné cvičenie o kybernetickej bezpečnosti. Tento rok ho organizovali ozbrojené sily Estónska, Fínska, Veľkej Británie v spolupráci so Švédskom a ďalšími partnermi.

Foto: Hans-Toomas Saarest, Estonian Defence Forces

Odporúčame

Šéf ÚPN Krajňák nemusí skončiť vo funkcii 15.októbra,v ÚPN však zmeny budú

Šéf ÚPN Krajňák nemusí skončiť vo funkcii 15.októbra,v ÚPN však zmeny budú

Šéf Ústavu pamäti národa Ondrej Krajňák nemusí skončiť vo funkcii 15. októbra 2017, teda skôr, ako mu uplynie funkčné obdobie. Hoci kritizovaná koaličná novela s tým počítala, plénum dnes odobrilo zmenu, ktorá toto opatrenie vypustila. Pozmeňujúci návrh predložila poslankyňa Národnej rady SR Edita Pfundtner z Mosta-Híd, hlasovalo zaň 124 poslancov. Takto zmenený koaličný zákon podporilo 77 poslancov.