Zdieľať
Tweetnuť
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
V skratke
05. 05. 2020, 12:09

Kauza zmiznutej Emanuely Orlandiovej: ani ďalšia stopa nikam neviedla

Kauza zmiznutej Emanuely Orlandiovej: ani ďalšia stopa nikam neviedla

Takmer štyridsať rokov trvajúca záhada, ktorá máta Vatikán i celé Taliansko, ostáva naďalej neobjasnená. Ešte cez víkend Tlačové stredisko Svätej stolice vydalo vyhlásenie, v ktorom informuje o uzatvorení skúmania telesných pozostatkov objavených na vatikánskom cintoríne (Campo Santo Teutonico) v lete minulého roka.

Stovky kostí a tisícky kosťových úlomkov boli podrobené forenznej analýze na žiadosť rodiny Orlandiovej, ktorá celé desaťročia neúspešne pátra po nezvestnej dcére a sestre Emanuele. Zmizla ešte v roku 1983 vo veku 15 rokov, v čase, keď jej otec bol zamestnancom Prefektúry pápežského domu. O celom prípade a rôznych teóriách, ktoré kolujú okolo nevysvetliteľného zmiznutia talianskej tínedžerky, sme pred rokom písali na tomto mieste.  

Rodina Orlandiová, ktorá sa, pochopiteľne, chytá každej stopy naznačujúcej vyriešenie záhady, sa pred časom obrátila na Vatikán, aby preveril anonymný list, podľa ktorého sú ostatky Emanuely zakopané na vatikánskom cintoríne susediacom s Bazilikou sv. Petra a Aulou Pavla VI.

Keďže analýza ukázala, že všetky ľudské pozostatky, ktoré boli na mieste objavené, majú viac ako sto rokov, a teda nemôžu patriť Emanuele, Vatikán skúmanie hrobov a ich obsahu definitívne uzavrel. Rodina Orlandiová je však odhodlaná pokračovať v pátraní aj naďalej. I keď po takmer štyroch desaťročiach vyšetrovania a preverení najrôznejších, niekedy priam neuveriteľných stôp sa zdá, že všetky možnosti boli vyčerpané a pohnúť sa už niet kam.

Ľudia na Námestí sv. Petra držia podobizeň zmiznutej Emanuely Orlandiovej. Foto – TASR/AP

Odporúčame