Zdieľať
Tweetnuť
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
V skratke
06. 04. 2020, 14:27

Vyberáme z vašich emailov na korona@postoj.sk

Vyberáme z vašich emailov na korona@postoj.sk

Naďalej nám píšete na korona@postoj.sk ako prežívate tieto dni. Vyberáme dva krátené maily od vás čitateľov, jeden dokonca z Írska. Radi by sme počuli aj od našich krajanov z ďalších miest po svete: Ako korona ovplyvnila Slovákov v zahraničí? Náročné dni zažívajú aj živnostníci a majitelia firiem. Museli ste všetky aktivity zastaviť? Skúšate kreatívne riešenia? Podeľte sa s nami o svoje príbehy z podnikania.

--

„Žijeme ôsmy rok v Írsku. Máme tri deti a karanténa nás zastihla práve pred plánovaným veľkonočným odletom na Slovensko. Naše dve školáčky sú zvyknuté na vyučovanie doma, pretože sa takmer každý deň, popri úlohách z írskej školy, učíme aj po slovensky. Našťastie máme k dispozícii rôzne nástroje internetovej komunikácie, a tak sa môžeme spájať s rodičmi či sestrou v Nemecku a trocha sa potešiť novinkami z ich života. No ten sa od nášho veľmi nelíši, lebo aj oni sú vo veľmi podobnej situácii.

Opatrenia v Írsku nabiehajú neskôr a menej prísne ako na Slovensku a to sa odráža aj na množstve nakazených. Írsky systém si akosi neosvojil diagnostiku ako takú, aj keď podľa nášho názoru by kapacity mal, no nie je to veľmi vo filozofii zdravotníkov.

My sledujeme najmä opatrenia na Slovensku a tými sa aj riadime, lebo sa nám zdajú opatrnejšie.

Pozdravujeme na Slovensko aj redakciu Postoja.”

rodina Mrvová

---

„Naša dcéra sa vo svojich dvanástich rokoch rozhodla stať biologičkou. Keďže nemôže navštevovať školu a svoje obľúbené biologické laboratórium, tak sme si jedno zriadili doma. Táto kríza urýchlila dospievanie našich detí. Viac si vážia život aj benefity, ktoré im poskytuje. Tešíme sa zo vzájomnej blízkosti. Nemožnosť socializácie v spoločnosti vytvorila a vylepšila podmienky socializácie v rámci rodín a to je dobre. Na fotke je naša Ingrid vo svojom Biolabe.“

Ivan

Odporúčame