Zdieľať
Tweetnuť
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
V skratke
27. 03. 2020, 11:19

Dva TV tipy na dnes večer: Clint Eastwood a Ronald Reagan

Dva TV tipy na dnes večer: Clint Eastwood a Ronald Reagan

Ak chcete na chvíľu zabudnúť na svetovú pandémiu, ponúkame vám na rozptýlenie dva televízne tipy na piatkový večer. RTVS dnes na Jednotke o 23:05 odvysiela film Gran Torino, ktorý režíroval Clint Eastwood a súčasne v ňom stvárnil hlavnú úlohu.

O kultovej dráme z roku 2008 ste už určite počuli. Ak nie, nech vás navnadí, že na stránke Česko-Slovenskej filmovej databázy má 90-percentné hodnotenie a ide o 20. najlepší film z pohľadu užívateľov tejto stránky. Viac TU.

Náš druhý tip je televízny film Zabít Reagana. O 23:45 ho vysiela ČT2. Snímka z roku 2016 je o neúspešnom atentáte na Ronalda Reagana, o ktorý sa dva mesiace po jeho nástupe do úradu pokúsil duševne chorý páchateľ John Hinckley.

Aj keď film Zabít Reagana nie je taký impozantný ako Gran Torino, za zmienku stojí, že nakrútený bol podľa bestsellerovej knižnej predlohy Killing Reagan, ktorej autorom je dlhoročný konzervatívny komentátor Bill O’Reilly. Film bol pôvodne natočený pre National Geographic Channel.

Americký herec a režisér Clint Eastwood pózuje fotografom pred slávnostným večerom venovanom jeho filmovej tvorbe v rámci CinemaCon 2015 v americkom Las Vegas 22. apríla 2015. FOTO TASR/AP

Odporúčame