Zdieľať
Tweetnuť
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
V skratke
19. 03. 2020, 10:41

Britskí arcibiskupi: Počas umývania rúk sa modlite Otče náš

Britskí arcibiskupi: Počas umývania rúk sa modlite Otče náš

„Prečo sa nepomodliť Modlitbu Pána - ,Otče náš, ktorý si na nebesiach...‘, kým si umývate ruky? Trvá to viac, než odporúčaných dvadsať sekúnd“, píšu anglikánski arcibiskupi z Canterbury a Yorku, Justin Welby a John Sentamu, v spoločnom liste britským veriacim.

„Vskutku vás pozývame, aby ste sa k nám pripojili a oddnes počas siedmich dní sa modlili Modlitbu Pána vždy, keď si umývate ruky. Áno, počas siedmich dní. A potom sa modlite počas dňa za uzdravenie chorých na Covid-19; a modlite sa, aby nás Boh uzdravil od strachu, ktorý by nám bránil v spolupráci.“

Arcibiskupi vyzvali Britov na Národný deň modlitieb a činov počas nedele 22. marca. Pripomínajú tiež veriacim, že pomôcť môžu aj formou telefonátu niekomu, kto je doma izolovaný a zraniteľný, nákupom pre starších susedov, či dobrovoľníckou pomocou miestnej potravinovej banke.

List anglikánskych arcibiskupov uverejnil denník Daily Mail v utorok. Spojené kráľovstvo má vyše 2600 potvrdených nakazených koronavírusom a viac ako sto ľudí mu už podľahlo.

Ilustračné FOTO - Pixabay.com

Odporúčame