Zdieľať
Tweetnuť
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
V skratke
18. 03. 2020, 13:08

Čo chce okamžite spraviť nový minister školstva

Čo chce okamžite spraviť nový minister školstva

Branislav Gröhling z SaS, ktorý bude novým ministrom školstva, zverejnil na svojom facebooku kroky, ktoré chce spraviť ihneď po nástupe do vedenia rezortu. Reaguje nimi aj na sťažnosti učiteľov a rodičov, ktorí kritizujú nedostatočnú podporu zo strany štátu pri vyučovaní z domu, ktoré prebieha od začiatku týždňa. 

Gröhling píše, že ako prvé zasadne krízový štáb ministerstva a už v najbližších dňoch chce predstaviť nový portál pre učiteľov, žiakov aj rodičov, kde nájdu všetky informácie k online vzdelávaniu, ako aj pokyny v súvislosti so stavom núdze. Mali by tam byť informácie o prijímačkách, termínoch, pokynoch k pracovnoprávnym vzťahom pre učiteľov či o vzdelávaní cez internet.

„Chceme pod jednu strechu dostať čo najviac rôznych občianskych iniciatív, webinárov, aplikácií a stránok, ktoré budú mať učitelia k dispozícii na jednom mieste,“ tvrdí Gröhling. „Toto obdobie prinieslo aj pekné veci – ukázalo sa veľa iniciatív, kde aktívni učitelia či združenia robia kreatívne online vzdelávanie.“
 

K téme: Ako učí počas epidémie facebook, Hevier, učiteľ Slovenska a Česká televízia

 Foto: Branislav Gröhling (TASR/Jakub Kotian)

Odporúčame