Zdieľať
Tweetnuť
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
V skratke
13. 03. 2020, 13:07

Matovič: Dnes sa budú diať veci

Matovič: Dnes sa budú diať veci

Igor Matovič dnes na obed napísal takýto post: „Dnes sa budú diať veci. Pohár pretiekol, už stačilo.“

Hodinu predtým napísal toto: „Čaká nás najťažšia skúška od vojny ... a prišiel čas si sami sebe dokázať, že naša spolupatričnosť a zodpovednosť voči iným je silnejšia ako akýkoľvek nepriateľ. Máme na to túto skúšku zvládnuť.“

Všeobecne sa to dá zrejme interpretovať ako odkaz Richardovi Sulíkovi, ktorý usiluje o post ministra financií, čoskoro sa dozvieme viac. Existuje ale aj iná úvaha – a síce otázka, či sa zvyšné tri strany koalície (Sme rodina, SaS, Za ľudí) dokázali zjednotiť, aby najsilnejšia strana nemala pod kontrolou najsilnejšie mocenské posty. V našom prípade ide najmä o kontrolu financií a vnútra. Igor Matovič je po voľbách jednoznačne najsilnejším v novej koalícii, o tom niet pochýb, otázkou je, čo z toho vyvodia ostatní traja partneri, a teda, či bude mať OĽaNO všetky mocensky najsilnejšie posty vo vláde.

Obava znie, že každý zo zvyšných partnerov myslí najmä na seba, čo v danom momente posilňuje postavenie Matovičovho klubu. Kiska pôsobí rezignovane, Kollár a Sulík sa dostali do krížovej paľby. Ak by sa to potvrdilo, mohlo by to byť prvým varovaním pred možnými budúcimi problémami vládnej koalície. Treba si počkať, ale ak sa dozvieme zloženie budúcej vlády, kde budú všetky silné posty v rukách OĽaNO, bude to vážne varovanie, že táto vláda bude nestabilná. 

Foto: I. Matovič/FB

 

Odporúčame